15:45, 25 листопада 2015 р.
Матір Божа «Барська» більше 400 років зцілює людей
У сиву давнину ця ікона зберігалась у Барському чоловічому православному монастирі у лісі. Але після 1596 року православний монастир був розорений поляками.
У XVIII столітті уніатські ченці відродили монастир у Бару. Літопис Барського чоловічого монастиря за 1723 рік свідчить, що у головному вівтарі стояла під срібнопозолоченою ризою ікона Богоматері, Котра тримає на руках Дитину — Христа.
Місто Бар, яке до цього входило до Речі Посполитої, возз’єдналося з Росією, і в 1837 році Барський уніатський монастир став православним. А ще через піввіку було встановлено особливе шанування Барської ікони Божої Матері 14 жовтня – у день Покрова Пресвятої Богородиці. Благодатні знамення від святого образа стали відомі по всій українській землі. У монастир приходили прочани, нерідко католики й лютерани, просили служити молебні перед Барською іконою Богоматері.
У 1885 році внучка барського священика страждала тяжкою нервовою хворобою, лікування не давало результатів. І тільки коли відслужили молебень про здоров’я дитини перед іконою Барської Богоматері – від недуги не залишилося й сліду. Один селянин привіз у монастир 15-літнього сина з нервовим розладом. Після молебня отрок заспокоївся і здоровим виїхав додому. А батько повернувся в монастир, щоб піднести вдячні молитви.
У безбожні роки Свято-Покровський, на той час уже жіночий, монастир був закритий, його черниці вигнані. Чудотворний образ черниці врятували, але дорогоцінну ризу довелося віддати міській владі. Черниці Серафима, Амвросія й Гавриїла сховали ікону в підвалі будинку, який вони купили у Барі. Останньою хранителькою чудотворної святині стала матінка Гавриїла. По старості вона вже не мала сили укривати ікону, тим більше, що жадібні люди намагалися її вкрасти і вивезти за кордон. У 1994-му черниця послала телеграму у Одеську єпархію: «Терміново заберіть ікону на зберігання у свій храм, а коли все затихне, прошу повернути її в монастир до Бара».
У 1999-му прийшов час повертати ікону Божої Матері в місто Бар. Древню святиню Поділля перенесли у Свято-Успенський собор. Біля неї прозрів сліпий хлопчик, відбувалися й інші чудеса. В 2002 році «Барська» ікона, яка потемніла від часу, обновилася – посвітліли лики Божої Матері, Спасителя, руки й вінець на главі Богородиці. Сьогодні чудотворний образ, якому більше 400 років, перебуває в скиту Браїлівського монастиря, і багато віруючих приїжджають поклонитися святині, помолитися перед нею. Адреса для бажаючих відвідати її: Вінницька область, Барський район, с. Гайове, вул. Покровська, 1, Жіночий монастир на честь Барської ікони Божої Матері.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:06, 7 січня
10:30, 10 січня
14:06, 7 січня
14:06, 7 січня
10:30, 10 січня
live comments feed...
Коментарі