21:23, Вчора
Reuters: Російський експорт палива торік суттєво знизився через атаки українських дронів та санкції
Експорт нафтопродуктів із Росії морським шляхом скоротився майже на 10% у 2024 році після ударів українських дронів, які пошкодили великі НПЗ, а також через зростання витрат на фінансування і заборону уряду на експорт бензину, що посилили тиск західних санкцій, передає unian.ua.
Ілюстративне фото
Як пише Reuters, Росія, один із найбільших у світі експортерів нафти і палива поряд із Саудівською Аравією і США, з 2022 року шукає нові ринки в Азії та Південній Америці після введення санкцій.
Зниження експорту палива змушує російські нафтові компанії збільшувати поставки сирої нафти для збереження доходів. Однак такі можливості обмежені Індією, Китаєм і Туреччиною, які продовжують купувати російську нафту, незважаючи на санкції, і мають власні великі переробні заводи.
Загальний обсяг російського експорту всіх видів пального, включно з мазутом, дизельним паливом, нафтою та авіагазом, становив 113,7 мільйона тонн торік, що на 9,1% менше, ніж у 2023 році, повідомили два джерела на ринку, посилаючись на експортні дані.
Зазначається, що загальний обсяг переробки нафти в Росії знизився до приблизно 267 мільйонів тонн (5,4 мільйона барелів на добу) у 2024 році — це найнижчий рівень з 2012 року. Причиною стали позапланові простої і зниження маржі переробки.
Україна атакувала кілька російських НПЗ і об’єктів зберігання палива, включно із заводом «Лукойла» у Волгограді, Омським НПЗ «Газпром нафти» в Західному Сибіру, а також Слов’янським, Новошахтинським НПЗ і Туапсинським НПЗ «Роснефти».
Нафтопереробні заводи також опинилися під тиском через падіння цін на паливо, зростання відсоткових ставок і російську заборону на експорт бензину, повідомили джерела.
Загальний обсяг експорту нафтопродуктів через балтійські порти Приморськ, Висоцьк, Санкт-Петербург і Усть-Луга знизився на 9% у 2024 році порівняно з попереднім роком і становив 61,96 мільйона тонн.
Поставки через порти Чорного та Азовського морів скоротилися до 42,75 мільйона тонн, що на 10% менше, ніж у 2023 році. Експорт через Туапсинський порт у Чорному морі знизився на третину до 9,1 мільйона тонн через простої після ударів дронів, призупинення переробки та скорочення обсягів на НПЗ «Роснефти». Водночас експорт через Новоросійський порт у Чорному морі зріс на 4% до 19 мільйонів тонн.
Експорт нафтопродуктів через арктичні порти Мурманськ і Архангельськ скоротився до 1,01 мільйона тонн (мінус 14%), а відвантаження через порти Далекого Сходу впали на 3% порівняно з 2023 роком і склали 7,97 мільйона тонн.
У грудні експорт нафтопродуктів з Росії морським шляхом зріс на 10,8% порівняно з попереднім місяцем і становив 10,37 мільйона тонн, включно з 4,17 мільйона тонн, завантажених через Чорне та Азовське моря, 5,49 мільйона тонн через Балтійське море і 637,1 тисячі тонн через порти Далекого Сходу.
Інформує newssky.com.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
23:01, 15 січня
21:00, 11 січня
live comments feed...