• Головна
  • Веломафія у Вінниці або як вберегти свій велосипед
12:01, 26 серпня 2015 р.

Веломафія у Вінниці або як вберегти свій велосипед

Тільки сів на свого «залізного коня» – вже думай, як його захистити. А якщо лишив без нагляду – можеш починати збирати на новий. Найбільша проблема велосипедів - крадіжки. Як вберегти свого «залізного коня», та куди звертатися, якщо він зник?

Сезон крадіжок

Весня-літній період  для злодії – відкриття сезону крадіжох велосипедів. Щороку кількість крадіжок збільшується. У соціальних мережах, де спілкуються велосипедисти, можна побачити чимало оголошень про викрадення транспорту із детальним описом та фотографіями роверів. Вінничани просять надати будь-яку інформацію. Серед викрадених велосипедів є як дешеві, так і дуже дорогі.

Також читайте: Впізнай «героя» по відео. Зловмисник хотів вкрасти велосипед у ТРЦ «SkyPark»

– Півтора року я збирав і вдосконалював свій велосипед, – каже вінничанин  Віталій Твердохліб. – Останні два роки ним їжджу на роботу. Оскільки проживаю за містом, з громадським транспортом завжди якісь проблеми, а велосипедом їздити швидше, зручніше і дешевше. На жаль, велопарковок поруч із роботою немає, тому змушений ставити велосипед під вікном свого кабінету. Зазвичай прив’язую його велотросом. 20 серпня я приїхав, поставив велосипед під вікном і періодично поглядував. О 15:30  виглянув і велосипед стояв, а о 15:45  – його вже не було. Я викликав міліцію і повідомив про це знайомих велосипедистів, може, хто побачить у місті мій велосипед. Та це вже не перший велосипед, який  у мене вкрали.  Така ж ситуація і в моїх друзів, та поки жодного не знайшли.

Найкраща порада – не лишайте велосипед без нагляду

Також читайте: На Вінниччині затримали крадія велосипеда

За півріччя цього року у Вінниці викрали 260 велосипедів і тільки 30% з них були знайдені. Для порівняння, за увесь минулий рік було  викрадено 332 ровери.

У міліції кажуть, що крадуть через те, що велосипедисти лишають транспорт без нагляду.

–У весняно-літній період кількість крадіжок завжди більша, – каже начальник сектору зв’язків з громадськістю міської міліції Яна Шкляр. – На сьогоднішній день у нас є 260 заяв про викрадення. У період з січня по березень ми отримали 38 заяв, а все інше – за весняно-літній період. Найбільше крадуть велосипеди у  під’їздах та біля магазинів. Через те, що люди лишають велосипед без нагляду. Навіть із тросом велосипеди можуть вкрасти, бо злодії мають кусачки. Краще лишати у людному місці, тоді злодій побоїться використовувати кусачки. А якщо велосипед дорогий, то раджу переписати серію і номер велосипеду, так можна довести, що це саме ваш велосипед. Проте найкраще  – не лишати велосипед без нагляду.

Також читайте: Вінничанин «відзначився» у Львові, вкравши велосипед

Як вберегти свого залізного коня?

  • Купуйте надійні та складні замки, бажано підковоподібної форми;
  • Для безпечності використовуйте два замки;
  • Встановіть сигналізацію;
  • Залишайте велосипед у приміщенні, яке зачиняється (квартира, тамбур);
  • Не залишайте велосипед без нагляду у під’їздах та на сходових клітках;
  • Йдучи в магазин, попросіть когось приглянути за велосипедом;
  • Залишайте велосипеди у місцях, поруч з камерами відеоспостереження;
  • Залишайте велосипед  з встановленими низькими передачами;
  • Пристібайте велосипед в людному місці;
  • Зберігайте документи на велосипед ;
  • Зробіть фото велосипеда та його серійного номера (це допоможе у пошуках);
  • Нікому не кажіть реальну ціну велосипеда, якщо він дуже дорогий;
  • Можете встановити GPS трекер – це пристрій, який дозволить дистанційно стежити за ровером через сигнал GPS.

Якщо ж сталося так, що ваш велосипед викрали, потрібно повідомити про це у міліцію та вказати особливі прикмети велосипеда. Також можна розмістити ваше оголошення в Інтернеті. У соціальній мережі «Вконтакті» вінницькі веломани створюють цілі об’єднання, такі як «Веломісто, Вело Вінниця» та «Вело Вінниця». Вінничани публікують фото викрадених велосипедів і вказують їхні прикмети. Учасники читають та поширюють ці повідомлення і вже спільно стежать, чи не продають такого велосипеда, і чи не їздить хтось на ньому вулицями міста.

Довідка

Чилійські студенти знайшли  шлях вирішити одвічну проблему крадіжок велосипедів. Троє молодиків створили велосипед, який неможливо вкрасти. У ровера спеціальна будова: його рама має механізм роздвоєння, що дозволяє обернути її навколо будь-якого дерева або стовпа. Скласти раму можна за 10 секунд, але злодіям, щоб вкрасти велосипед, доведеться його розпиляти, а це – зробить велосипед непридатним для їзди. Хлопці продали вже 197 велосипедів і мають замовлення ще на 300 роверів. Приблизно половину замовили клієнти у Сполучених Штатах, третину відправили у Європу, і лише 15% велосипедів було продано у Чилі. Ціна такого велосипеда для місцевих жителів - 400 доларів, а для покупців з інших країн – 500-600. Задля такої розробки хлопці навіть залишили навчання в університеті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...