• Головна
  • У Вінницькій області хімікати вивезли, заповідники розширили
13:38, 7 червня 2011 р.

У Вінницькій області хімікати вивезли, заповідники розширили

Про утилізацію непридатних хімічних засобів захисту рослин та розширення заповідних зон у нашій області розповів начальник Державного управління охорони навколишнього середовища у Вінницькій області Володимир Крисько.

Скільки зараз непридатних для використання хімікатів є на території області?

- На початок поточного року налічується 734,282 т непридатних та заборонених пестицидів. В цю кількість не входить Джуринський отрутомогильник, де знаходиться 1023,7 т. Зараз проходить розподіл районів, з яких необхідно першочергово вивезти непридатні хімічні засоби захисту рослин.

З яких районів у першу чергу вивезуть пестициди?

- З території Вінницької області в 2011 році планується вивезти 111 тонн непридатних хімічних засобів захисту рослин. Очистимо п’ять районів: Барський, Літинський, Тиврівський, Липовецький та Вінницький. На це виділено 2,5 млн грн.

У якому стані знаходяться заповідні зони області?

- Протягом цього та минулого років створили 27 нових територій природно-заповідного фонду, загальною площею 2500 га. Крім того, обласна рада прийняла рішення про приєднання частини території до ландшафтного парку «Дністер» у розмірі 1700 га. Таким чином Вінниччина отримала в долині Дністра 6700 га заповідної території.

Яка загальна площа заповідного фонду Вінниччини?

- На сьогоднішній день природно-заповідний фонд області становить 54182 га, що складає 2,04% від площі Вінниччини. Серед заповідних об’єктів регіону - один національний парк та три регіональних ландшафтних парки.

Як контролюються водойми, які віддали в оренду під риборозведення?

- Оскільки на Вінниччині нараховується понад чотири тисячі ставків, Держуправління спільно із Басейновим управлінням водними ресурсами річки Південний Буг розробило проект «Тимчасового порядку надання водних об’єктів (ставків) в користування на умовах оренди на території Вінницької області». З метою збереження природного стану водойм, цим проектом передбачається недопущення раптового скидання води та різких її коливань під час нересту риби та гніздування водоплавних птахів, а також обов’язкове проведення лабораторних досліджень води.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...