15:21, 15 квітня 2011 р.
Даішникам заборонили зупиняти водіїв без причини
У вінницьких водіїв з’явилася надія на те, що працівники Державтоінспекції тепер зупинятимуть їх рідше. Верховна Рада, проголосувавши за зміни до закону «Про міліцію», визначила конкретні причини, коли інспектори мають право зупинити ваш автомобіль
У змінах до закону, крім конкретних причин для зупинки водіїв, визначені також стаціонарні пости Державтоінспекції на дорогах. За останні 20 років вони вводилися і відмінялися кілька разів. Бувалі водії тепер мають змогу порівняти те, як їздилося з постами, і без них.
Зупинки нервують водіїв
- Чим більше цих постів на дорозі, тим гірше їхати, - розповідає водій із 30-річним досвідом Петро Коломієць. - Нервуєш, думаєш – зупинять чи ні. Інспектори мають право на перевірку документів, але коли вже зупиняють, то можуть затримати і на півгодини, перевіряючи все, що можливо.
Найбільше дратує водіїв саме кількість постів на дорозі. Вони кажуть, що може стояти п’ять постів підряд і кожен спинить.
- Їх робота - стежити за порядком, дотриманням водіями правил дорожнього руху, - розповідає Петро. - Якщо він бачить, що порушують, тоді й повинен зупиняти. Але ж насправді зупиняють, кого хочуть.
Інспектор має бути непомітним
Ідеал інспектора дорожнього руху водії уявляють, порівнюючи вітчизняних діашників із закордонними.
- Я їхав через Польщу і вирішив зекономити на проживанні. Став на узбіччі, закрився в машині і ліг спати, - розповідає Петро. – На ранок відкриваю очі – стоять два інспектори. Постукали, я вийшов, очі опустив – знаю, що це заборонено. Вони зробили мені попередження. Я і питаю, чи довго чекали. Так от, польські інспектори простояли дві з половиною години, чекаючи, поки я прокинуся. Наші вже б за ногу витягнули. Ці пости нічого хорошого не дадуть, тільки частіше спинятимуть. Раніше, коли вони працювали, так і було.
Та іншої думки вінницький водій Ігор Соснін з водійським стажем більше 30 років. Він каже, що лише завдяки інспекторам на дорогах хоч трохи притримуються правил.
Усе життя він працює інструктором з водіння автомобілем. У Ігоря Сосніна ніколи власної машини не було – бензин, оформлення та обслуговування дуже дороге.
- А чого коштують штрафи. Найкраще - не порушувати правила дорожнього руху. У нашій автошколі, як починають вчитися – усі такі розважливі та обережні, а тільки отримують права, відразу прагнуть показати які вони "круті" водії, - розповідає Ігор Соснін. – Нехай інспектори беруть приклад з Заходу, там цих інспекторів зовсім не видно, а тільки щось порушив – відразу з’являються.
Пости будуть там, де аварії
Як розповідають у Державтоінспекції, головне завдання реформи – чітко розставити акценти на тому, коли інспектор має право зупинити автомобіль.
- Якщо інспектор побачив порушення правил дорожнього руху, якщо він бачить, що водій починає пригальмовувати чи робити різкі маневри, якщо має підозру, що машина крадена – у цих випадках автомобіль можна зупиняти, - каже начальник служби профілактичної роботи області Державтоінспекції Володимир Мотичко. – Також інспектор може когось зупинити аби допомогти іншому водієві. Це може бути медична допомога, або потрібен свідок при оформленні документів. Закон визначає, яку допомогу може надати інспектор. Також зміни торкнуться і постів Державтоінспекції – вони будуть розташовані у місцях, де трапляється найбільша кількість аварій.
Довідка
Тепер працівники Державтоінспекції можуть зупиняти водіїв лише у таких випадках:
Порушення Правил дорожнього руху
Якщо характер руху викликає підозру (різка зміна напрямку руху, різке збільшення чи зменшення швидкості тощо)
У разі підозри чи наявності даних про причетність транспортного засобу до злочинів
У разі необхідності надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху, або як свідків при оформленні аварій
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
18:09, 16 січня
12:00, 20 січня
26
10:59, 16 січня
10:48, 24 січня
19
live comments feed...
Коментарі