12:00, 5 квітня 2011 р.
Черемшу у Вінницькій області везли картатими сумками
Трьох пасажирів з 17 сумками в клітинку затримали на Жмеринському залізничному вокзалі у п’ятницю. В середині кожної торби було по 200-250 пучків черемші, в пучку по півсотні рослин.
Такі цифри назвала помічниця начальника Лінійного відділу міліції на станції Жмеринка Євгенія Гавриш, щоб уявити, яку втрату отримала флора від дій людей, які заради заробітку не гребують даними Червоної книги.
Затримані на жмеринському вокзалі – пасажири, які їхали до Ніжина. Вони намагалися повантажити заборонений товар в електричку „Жмеринка-Козятин”. На картаті сумки звернули увагу працівники міліції. Перевірили – і виявили, що в сумках черемша.
За словами затриманих з пахучою, але забороненою рослиною, вони купили черемшу по гривні за пучечок. А продати збиралися по 1,50. В результаті не заробили, а влетіли на штраф.
Кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри екології та охорони навколишнього середовища Вінницького національного аграрного університету Едуард Кавун, каже що стосовно черемші ситуація досить загрозлива.
- Слід розуміти що до Червоної книги заносять ті рослини, які поступово зникають, і черемша не виняток, - говорить еколог, - її ще називають дика чи ведмежа цибуля, звісно коли прийти самому до лісу нарвати трохи, шкоди не буде, та коли розпочинається паломництво з торбами, та кошиками, не відомо що лишиться від цих рослин через сім–десять років.
Покарання за знищення занесених до Червоної книги рослин визначає стаття 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Таке порушення тягне за собою штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого. Це – від 340 до 510 гривень.
- Щороку з початку лютого до травня на території країни триває масова несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньоквітучих рослин, занесених до
Червоної книги України, - каже інспектор відділу зв’язків з громадськістю обласної міліції Ірина Засаднюк. - Особливого розмаху вона набуває напередодні свят Восьмого березня та Великодня. Щоб запобігти знищенню рідкісних видів рослин, Міністерство внутрішніх справ розробило заходи для попередження несанкціонованої торгівлі видами рослин, занесеними до Червоної книги.
Ці заходи, в яких беруть участь усі правоохоронні органи, розпочалися з другого березня. Їх називають загальнодержавною операцією «Першоцвіт». Триватиме операція до кінця квітня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Панічні атаки – розуміння та подолання
Новини компаній
16:00
Вчора
19:35
26 січня
14:02
26 січня
Оголошення
17:28, 24 січня
17:28, 24 січня
17:28, 24 січня
17:28, 24 січня
11:13, 26 січня
live comments feed...
Коментарі