• Головна
  • Український біометан може витіснити російський газ із ринку ЄС
19:13, 9 грудня

Український біометан може витіснити російський газ із ринку ЄС

Український біометан може витіснити російський газ із ринку ЄС, фото-1
Український біометан може витіснити російський газ із ринку ЄС

В Україні походить активний етап євроінтеграції, зокрема і в енергетиці. А в перспективі український біометан може цілком витіснити російський газ із ринку ЄС, пише SEEDS.

Про це заявив Заступник міністра енергетики України Микола Колісник під час виступу на конференції Ukrainian Energy Security Dialogue, присвяченій актуальним питанням енергетичної безпеки України та Європейського регіону, повідомляє Міненергетики.

Читайте також: Український аграрний стартап AgRE посів друге місце на EIT Jumpstarter 2024 у категорії ReBuild Ukraine

«Україна є державою, яка інтегрується у Європейський Союз, тому ми теж перебуваємо в парадигмі розвитку відновлюваної енергетики, альтернативних джерел енергії, що є однією з ключових вимог ЄС», – наголосив Заступник міністра енергетики.

«Український біометан у перспективі може витіснити російський газ з ринку Європейського Союзу», – додав Микола Колісник.

Те, що Україна вже є частиною європейського енергоспівтовариства і рухається до євроінтеграції, зазначила Йоланда Гарсія Мескіта, представниця Генерального директорату з питань енергетики Європейської Комісії. Також пані Мескіта наголосила, що ЄС продовжить допомагати Україні у гармонізації законодавства щодо природних газів, адже це важливо для експорту, наприклад біометану.

За її словами, у Європі визнають, що український біогаз має величезний потенціал, адже у майбутньому зможе витіснити природний газ і зменшити залежність від нього.

Микола Колісник наголосив, що Україна має потенціал у вітро- та сонячній генерації, геотермальних технологіях, тому нині Міністерство енергетики працює над формуванням паспортів енергонезалежності регіонів, які враховуватимуть локальну складову, особливості кожної області для подальшого розвитку відновлюваної енергетики та впровадження розподіленої генерації.

Інформує seeds.org.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...