• Головна
  • Що таке справжні італійські макарони?
Новини компаній
17:00, 15 вересня

Що таке справжні італійські макарони?

Новини компаній
Що таке справжні італійські макарони?, фото-1

Макарони – одна з найпопулярніших страв. Вважається, що макарони походять з Італії, і саме Італія є тією країною, яка асоціюється з макаронами. Спагеті, фарфале, фузиллі, букатіні та навіть лазанья вважаються стравами-пастою, себто макаронами.

Розказуємо, якими мають бути справжні італійські макарони, які їх вибирати і в чому їхня особливість. В Італії існує понад 300 видів макаронів, всі вони відрізняються за формою і призначенням. У кожному регіоні є свої специфічні види макаронів і пасти, а також свої правила, які вказують, які макарони і з чим готувати.

Спагеті

Найвідоміший вид італійської пасти – спагеті. Вони мають бути круглі, діаметром до 2 мм і довжиною не менше 15 см. Довжина 15 см – це вже довжина сучасних заводських виробів, традиційне спагеті було довжиною мінімум 30 см, оскільки його виготовляли вручну і сушили, повісивши на спеціальні жердинки.

Вважається, що спагеті прийшло на італійські землі, а саме на Сицилію, під час арабських завоювань. Інші історики вважають, що батьківщиною спагеті є Генуя. Важливо, щоб спагеті були правильної довжини та правильної товщини, а два основні інгредієнти – це борошно з пшениці твердих сортів, а також вода, – були якнайвищої якості. Також в деяких регіонах до спагеті додають манну крупу.

Равіолі

Як це не дивно, равіолі – це не пельмені, а паста з начинкою. Переважно равіолі роблять прямокутної форми, але можуть бути равіолі й іншої форми. Як начинку використовують м'ясо, сир, овочі чи зелень. Однією з автентичних начинок для равіолі є сир рікота та цедра лимона.

Згадка про равіолі датується XIV століттям. І досі існують суперечки про те, чи равіолі походять з Сицилії, чи з материкової Італії.

Лазанья

О, і ще один сюрприз: лазанья – це також паста, а не пиріг чи запіканка. Лазанья — це широкі та довгі макаронні вироби, купити які можна у відділі з макаронами.

В Італії лазанью готують в різних регіонах по-різному: в деяких регіонах зі свіжої лазаньї, а в інших використовують висушені листи пасти.

Вважається, що лазанья є одним із найдавніших видів італійських макаронів. Щоб приготувати лазанью, шари чергують з начинками: м'ясним фаршем, овочами, сирами та використовують багато соусів – томатний соус, бешамель. А зверху обов'язково потрібно посипати лазанью справжнім італійським сиром.

Є різні варіації лазаньї. Наприклад, неапольська лазанья готується з ковбасою або смаженими фрикадельками; часто додають варені яйця. Натомість в Емілії-Романьї, яка знаменита не тільки лазаньєю, але й ігристим вином Ламбруско, використовують м'ясне рагу та бешамель, а самі шари пасти зеленого кольору, адже при приготуванні до тіста додають соус песто, шпинат або іншу зелень.

Лазанью, як і інші види пасти, готують з борошна твердих сортів пшениці, додають манну крупу і воду; дехто може додавати яйця.

Ньокі

Це ще один знаменитий вид італійської пасти. По суті, це великі кусочки тіста, зварені та заправлені різними соусами. Для приготування справжніх автентичних італійських ньокі потрібні борошно, картопля, яйця, сіль. В деяких регіонах до ньоків додають манну крупу або можуть додавати в тісто зелень.

Ньокі є традиційними стравами в Ломбардії, Венето, Лаціо та в інших регіонах Італії. За формою вони нагадують винні корки.

Лінгвіні

На перший погляд може здатися, що лінгвіні – це спагеті, але лінгвіні довгі, тонкі, в розрізі нагадують еліпс, і вони не можуть бути круглими, а лише плоскими. Традиційна ширина лінгвіні повинна бути близько 4 мм.

Автентичні лінгвіні виготовлялися з пшениці твердих сортів і мали довжину близько 30 см. Вперше про лінгвіні згадували в Генуї: тогочасний письменник-економіст Джуліо Джекеро згадував про лінгвіні, які подавали з квасолею, картоплею та соусом песто. Письменник згадував, що це традиційна страва в лігурійських родинах. Зазвичай лінгвіні сьогодні подають з томатним соусом, з рибою, морепродуктами, а також з соусом песто. Дехто додає до лінгвіні анчоуси, кедрові горіхи та інші незвичайні інгредієнти, що робить цю страву ще смачнішою.

Каннелоні

Коли ми говоримо про макарони з начинкою з фаршу, то маємо на увазі саме каннелоні. Це паста циліндричної форми з досить великим діаметром. Довжина каннелоні – 4,5 см, але можуть бути й більшої довжини. Зазвичай каннелоні начиняють шпинатом і сиром або яловичим фаршем, а потім готують у томатному соусі і щедро посипають сиром.

Каннелоні вважаються стравою прімо під час італійських обідів та вечер, і їх подають перед основною м'ясною або рибною стравою. Автентичні каннелоні готують з пшениці, можуть додавати манну крупу і обов'язково додають яйця.

Фетучіні

Фетучіні – це плоска та товста паста, яку виготовляють з пшениці твердого борошна, обов'язково додаючи яйця. Ширина фетучіні – 6–7 мм. Найчастіше макарони фетучіні готують свіжими і не висушують, хоча деякі виробники мають і висушені. Часто фетучіні подають з пармезаном (пармеджано раджано) та маслом; іноді можуть подавати з томатними соусами. Фетучіні належать до страв прімо, які подають перед основною рибною або м'ясною стравою.

Макарони в Італії – це цілий окремий світ, і якщо добре придивитися до італійської кухні, то макарони там просто неймовірні. В Україні культура пасти також розвивається, і сьогодні в супермаркетах та крамницях можна знайти основні види італійської пасти, а також інгредієнти, які потрібні для приготування цієї пасти в домашніх умовах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...