• Головна
  • Як правильно подавати біле вино
Новини компаній
17:00, 24 серпня

Як правильно подавати біле вино

Новини компаній

Те, як ви подаєте вино, може суттєво вплинути на те, які аромати і смаки вина розкриються і як воно смакуватиме. Також дуже важливу роль відіграє те, як зберігалося вино, адже якщо вино зберігалося неправильно, а потім було подане неправильно, то воно може стати значно гіршим на смак, ніж ви очікували. У цій статті розповідаємо про те, як правильно подавати біле вино, які келихи використовувати та як зберігати біле вино, щоб воно якнайкраще розкрило свій смак.

Як правильно подавати біле вино, фото-1

При якій температурі подавати біле вино

Якщо ви скажете, що біле вино варто подавати охолодженим, то ви не помилитеся. Вважається, що найкращою температурою для подачі білого вина є температура 6-10°C. Саме при такій температурі смаковий профіль білих вин найкраще розкривається. Саме через це не є доброю ідеєю охолоджувати біле вино в холодильнику, оскільки в середньому температура в холодильнику є в межах від трьох до 5°C. Це вже занадто холодно для білого вина, і якщо біле вино буде охолоджене надто сильно, його аромат значно спроститься. Що робити, якщо потрібно подавати біле вино, а у вас лише звичайний холодильник? Маємо хорошу рекомендацію: зберігайте біле вино перед подачею в темному місці, подалі від прямих сонячних променів та від вібрацій. А за 30-40 хвилин перед подачею покладіть пляшку з білим вином у холодильник. Ви можете попередньо обгорнути пляшку вологим рушником або серветкою, щоб вино охололо, але до потрібної вам температури.

В яких келихах подавати біле вино

Раніше для подачі білого вина використовували тип келиха на довгій ніжці з широкою чашею, яка звужувалася догори. Проте сьогодні не існує єдиних правил, які регламентують, які келихи для білих вин можна використовувати, адже білих вин дуже багато, і всі вони мають різний смаковий профіль. Тому для різних білих вин можна підбирати різні келихи.

При виборі келихів важливо враховувати смаковий профіль, адже форма та розмір келиха, довжина ніжки, висота чаші та навіть матеріал можуть вплинути на смак вина. Найпростіше, звісно, вибрати за матеріалом: біле вино, як і всі інші, найкраще подавати в скляних або кришталевих келихах.

Вузькі келихи вибирайте для білих вин, де важливими є кислотність і мінеральність, адже вони спрямовують вино в ту частину рота, де є рецептори, що добре розпізнають ці смаки. Якщо ж ви вибираєте солодке біле вино з фруктовими, квітковими чи ягідними нотами, варто зупинитися на келиху з широкою чашею, так більша частина вина спершу потрапить у передню частину рота, де є рецептори, що краще розпізнають солодкі, ягідні, фруктові та навіть медові смаки.

Існує також класифікація келихів для білого вина, що має назви, як і сорти винограду або вина. Тож ви можете вибирати келихи за назвою відповідно до сорту винограду, який є основним у білому вині.

  • Келихи для Шардоне мають широку чашу, яка звужується догори. Широка чаша дозволяє вину контактувати з повітрям краще, що сприяє пом'якшенню і розкриттю додаткових нот.
  • Келихи для Совіньйон Блан мають вужчу чашу, але не таку вузьку, як для ігристих вин, та високу ніжку, яка запобігає нагріванню білого вина.
  • Келихи для Рислінгу – келихи для вина з чудового білого сорту винограду. Вони мають вузьку чашу, яка спрямовує вино в ту частину рота, де рецептори зможуть відчути кислотність і збалансувати солодкість.
  • Келихи для Піно Гріджіо – мають невелику чашу зі звуженим верхом, що дозволяє розкрити ніжні аромати цього білого вина.

За розміром вибирайте чаші більші для насичених і повнотілих вин, а для легких, свіжих з меншою щільністю – келихи з чашею меншого розміру. Всі келихи для білого вина повинні мати високу ніжку.

Як зберігати білі вина?

Правильне зберігання білого вина має велике значення для збереження його смаку та якості. Якщо ви любите тримати під рукою кілька пляшок вина для особливих випадків, важливо знати, як правильно зберігати ці вина, щоб вони не зіпсувалися з часом.

Прохолодне і темне місце

Для тривалого зберігання білого вина необхідно вибрати прохолодне і темне місце. Ідеально підходять винний льох або підвал, де температура стабільна і відсутнє сонячне світло. Якщо у вас немає льоху, використовуйте винну шафу з дверцятами, що захищають пляшки від світла. Пряме сонячне світло може пошкодити вино, змінити його смакові характеристики та зіпсувати витонченість білого вина.

Контроль температури і вологості

Температура зберігання білого вина повинна коливатися в межах 7-18°C (тобто, зберігати біле вино в холодильнику не варто), а рівень вологості має становити приблизно 70%. Висока вологість запобігає висиханню пробки, що дуже важливо для збереження вина. Висихання пробки може призвести до потрапляння повітря в пляшку, що викликає окислення вина, змінюючи його смак на гірший. Це особливо важливо для вин із корковими пробками.

Зберігання під кутом

Зберігайте пляшки білого вина під невеликим кутом, щоб вино контактувало з пробкою. Це допомагає зберегти пробку вологою і запобігає її висиханню та розтріскуванню. Якщо пробка висохне, це може призвести до потрапляння кисню в пляшку, що негативно позначиться на смакових властивостях вина.

Уникайте вібрацій

Тривале зберігання білого вина повинно проходити в умовах, де відсутні сильні вібрації. Вібрації можуть впливати на стабільність вина та змінювати його смакові якості. Щоб зберегти смак вина на тривалий час, залиште його у спокої на винній стійці та уникайте зайвих переміщень.

Як зберігати біле вино в квартирі в звичайних умовах

Якщо винної шафи чи винного льоху немає – не проблема! Зберігайте біле вино в шафі чи в шухляді, подалі від джерел тепла та прямих сонячних променів. Вибирайте таку шафу, у яку ви рідко заглядаєте, щоб уникнути вібрацій. Пляшку покладіть так, щоб частина корка була замочена у вині – горизонтально, але під дно пляшки підкладіть рушник, щоб вино перетекло ближче до горла пляшки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...