Новини компаній
09:00, 15 серпня

Топ 5 вакансій для студентів

Новини компаній

Багато студентів та студенток під час навчання хочуть знайти роботу на неповну зайнятість, щоб покращити своє фінансове становище та заробити гроші на власні потреби. Проте студенти потребують багато часу для навчання, і на роботу залишається все менше часу. Ми підібрали для вас топ-5 вакансій, які передбачають гнучкий графік та неповну зайнятість, тому підійдуть для студентів.

Топ 5 вакансій для студентів, фото-1

Які вакансії доступні для студентів?

Кур'єрська доставка. Робота кур'єром може стати гарним варіантом, оскільки такий тип зайнятості є доволі гнучким, і ви самостійно зможете обирати час, коли працювати, а також контролювати свій графік. Така можливість є в різних сервісах доставки, наприклад, Glovo, а також в інших. Гнучкий графік, який можна планувати самостійно, доступний і в доставці продуктів LOKO. Інші компанії та супермаркети також активно набирають кур'єрів з можливістю гнучкого графіку. Ви можете знайти вакансію як пішого кур'єра, так і кур'єра на велосипеді чи вакансію мотокур’єра. Якщо ви захочете працювати кур'єром, обов'язково уточнюйте, чи є страхування на випадок непередбачуваних ситуацій, особливо якщо ви працюватимете на велосипеді чи мопеді у випадку дорожньо-транспортних пригод.

Копірайтер. На ринку завжди є потреба в копірайтерах та контент-менеджерах, які якісно, ретельно та уважно пишуть описи до товарів і заповнюють характеристики цих товарів. Проте не завжди такі вакансії публікують в інтернеті, тож спробуйте порозпитувати своїх колег і знайомих, які працюють у торговельних мережах чи компаніях, що ведуть продаж через інтернет, щоб знайти таку вакансію. Для роботи вам знадобиться комп'ютер з доступом до інтернету, а також доведеться зрозуміти особливості асортименту. Якщо ви знайшли вакансію копірайтера чи контент-менеджера на сайтах з пошуку роботи, цілком нормально, що вас можуть попросити виконати тестове завдання. Проте тестове завдання має бути невеликим. Дзвіночком про недобросовісність компанії для вас має стати, якщо для того, щоб отримати тестове завдання чи доступ до роботи, вас попросять внести завдаток або провести якусь попередню оплату — такі вакансії є шахрайськими, і не варто вносити жодних оплат.

Офіціант. Ця пропозиція більш актуальна для міст, де є багато кафе, ресторанів і де розвивається туризм. Ви можете працювати офіціантом чи офіціанткою на вихідних або по вечорах, адже саме в цей період найбільше людей відвідують заклади громадського харчування. Перед тим як почати працювати офіціантом, дізнайтеся про графік роботи, як відбуватиметься виплата заробітної плати, які обов'язки передбачені та як діляться чайові.

Касир чи продавець. У українських торговельних мережах, таких як Сільпо, АТБ, Епіцентр, Рукавичка, Новус та інших, дуже часто є вакансії касирів, продавців торгового залу, комплектувальників товару та інших, які доступні для студентів. Перевагою роботи в таких мережах є те, що оформлення відбувається повністю офіційно, тож ви зможете знайти варіант зі зручним графіком. Проте більше вакансій для студентів та випускників є у великих містах. Крім цього, робота касиром чи продавцем може стати початком вашої кар'єри в торгівлі.

Комплектувальник замовлень. Така вакансія також доступна для студентів. Ви можете працювати як у мережах супермаркетів, так і в онлайн-магазинах. Особливо така вакансія актуальна в період свят, перед Різдвом та Новим Роком, коли зростає кількість замовлень і є потреба в додаткових руках. Тож робота комплектувальником замовлень може бути сезонним варіантом.

Завжди пам’ятайте, що ви можете шукати роботу за спеціальністю і ще зі студентських років починати працювати в тих компаніях чи в тій сфері, де хочете будувати кар’єру. Багато великих компаній, як-от Національний банк, Ощадбанк, Сільпо, Київстар, Кредобанк та інші, мають програми стажування для студентів та випускників.

На що звертати увагу при пошуку вакансій для студентів?

Незалежно від того, яку роботу ви оберете — чи роботу кур'єром, чи часткову зайнятість у великій компанії, варто звернути увагу на декілька важливих моментів, які в майбутньому допоможуть вам уникнути неприємних ситуацій, що стосуються і вашої зарплатні, і офіційних моментів.

Можливість гнучкого графіку роботи. Навіть якщо у вакансії написано, що можливий гнучкий графік роботи, потрібно уточнити всі деталі. Адже для когось гнучкий графік — це початок робочого дня між 8 і 10 ранку, а закінчення — між 16 і 18 годиною. Натомість інші роботодавці під гнучким графіком можуть розуміти можливість працювати на вихідних або у вечірні чи ранкові години. Тому завжди уточнюйте, що має на увазі ваш майбутній роботодавець під гнучким графіком роботи, і чи можлива зміна цього графіку на період інтенсивного навчання, складання іспитів чи сесії.

Часткова зайнятість. Ще під час півбесіди уточніть, про яку мінімальну зайнятість йде мова: чи потрібно вам відпрацьовувати по декілька годин щодня, чи ви можете працювати лише на вихідних. Обговоріть мінімальну і максимальну зайнятість, а також як буде фіксуватись ваша зайнятість і як буде оплачуватись ваша робота залежно від того, скільки часу ви виконували робочі задачі.

Оплата. Обов'язково обговоріть, як буде відбуватися оплата, коли і скільки ви отримуватимете за свою роботу. Якщо вам кажуть: "Побачимо під час роботи", не варто погоджуватися на таку вакансію, адже, швидше за все, роботодавець не захоче вам заплатити повністю за вашу роботу, навіть якщо вона буде виконана ідеально, і навіть якщо ви зробите в 10 разів більше, ніж домовлялися. Приступайте до роботи лише тоді, коли вам точно буде зрозуміло, скільки ви отримаєте за яку роботу і коли.

Обов'язки. Точно обговоріть, що від вас очікують, що ви повинні робити, хто може вам допомагати і хто вас буде навчати. Важливо узгодити взаємні очікування ще на початковому етапі співпраці.

Оформлення. Як студент чи студентка, ви маєте право на офіційне оформлення, на офіційну неповну зайнятість, а також на додаткові відпустки під час складання сесії. Якщо ваше оформлення буде офіційним, ви будете законодавчо захищені. Деякі компанії працюють за цивільно-правовим договором, а для деяких компаній пріоритетом є укладання угоди між вами як фізичною особою-підприємцем (ФОП) і самою компанією. Тому на початку обговоріть, як будуть оформлені ваші робочі відносини, і не приступайте до роботи, поки вони не будуть оформлені одним із можливих офіційних способів.

Після цього, коли ви обговорили всі ці питання, можна приступати до роботи. Не бійтеся запитувати про різні інші умови, не бійтеся задавати запитання про свої обов'язки, і головне — не бійтеся змінювати умови та обговорювати зміну умов своєї роботи, якщо вам щось не підходить.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сільпо #Silpo #супермаркет #доставка #онлайн-супермаркет #продукти #робота #вакансії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...