• Головна
  • Розвиток зеленої та біоенергетики в Україні – важливий крок до енергетичної незалежності та стабільності країни в умовах війни
Новини компаній
17:00, 18 жовтня 2023 р.

Розвиток зеленої та біоенергетики в Україні – важливий крок до енергетичної незалежності та стабільності країни в умовах війни

Новини компаній

У наш час Україна продовжує щодня стикатися із загрозою масованих ракетних ударів російської федерації по обʼєктах енергетичної інфраструктури в різних регіонах. Головною ціллю рашистського тероризму залишається знищення енергетичної галузі країни та дестабілізація української економіки. Саме тому зростає потреба в швидкому пошуку альтернативних рішень та інструментів, які  дозволили б Україні зберегти власну енергетичну стабільність та ефективне функціонування економіки країни.

Розвиток зеленої та біоенергетики в Україні – важливий крок до енергетичної незалежності та стабільності країни в умовах війни, фото-1

Одним із найкращих рішень є зміна акцентів на розвиток зеленої енергетики України. Розберемося з можливостями та ситуацією на зеленому ринку нашої країни разом із Олександром Домбровським, президентом «МХП Еко Енерджи».

Як вплинула війна на розвиток зеленої та біоенергетики в Україні? Сьогодні наша країна знову і знову опиняється під загрозою ракетних ударів російської федерації, направлених на те, щоб загнати Україну в темряву, зупинити роботу українського бізнесу та знищити економіку країни в цілому. Для збереження власної незалежності наша країна, бізнес та споживачі мають шукати альтернативні способи отримання енергії, і зелена енергетика може в цьому допомогти.

«На мою думку, сьогодні зелена енергетика стала зброєю захисту енергетичної безпеки та незалежності країни», - говорить Олександр Домбровський, президент «МХП Еко Енерджи»

Зелена енергетика зберігає свою децентралізованість, тому дозволяє приватним особам та компаніям забезпечити себе в певній мірі енергетичною безпекою. Сьогодні використання таких технологій зможе гарантувати українській економіці можливість працювати, навіть попри загрозу масованих ракетних обстрілів.

Проте варто розуміти, що Україна постала перед суттєвою перепоною – недостатньою кількістю зброї, безумовно, фізичної - для звільнення від окупантів всієї території, а також зеленої - яка  дозволила б захистити енергетичну стабільність та можливість української економіки ефективно працювати.

Варто зазначити, що сьогодні іноземні інвестори продовжують фінансово підтримувати біоенергетику. Проте цього недостатньо для того, щоб напрямок продовжував розвиватися та задовольняти потреби всіх користувачів.

Як працює в Україні світовий тренд щодо зменшення карбонового сліду? Сьогодні весь світ, і не тільки наша країна, опинилися перед головним викликом – глобальне потепління, збільшення викидів вуглецю у повітря та необхідність зменшити карбоновий слід від виробництва продукції різного напрямку. Сучасні розвинені країни, такі як США, країни Європейського Союзу приймають багато важливих рішень у даному напрямку, зокрема активна робота над третьою директивою відновлення.

До повномасштабної збройної агресії російської федерації наша країна активно працювала над розвʼязанням цих проблем. У довоєнний період була запущена велика кількість технологічних рішень – активно відкривалися сонячні та вітрова парки, анонсувалися проєкти у галузі біоенергетики.

«Сьогодні в нашій країні розвиваються такі напрямки, як система накопичення, також вже працюємо, експериментуємо з виробництвом зеленого водню та дослідженням того, як правильно використовувати та інтегрувати новий енергетичний ресурс», - каже Олександр Домбровський.

Це ще раз доводить, що в Україні є багато прикладів ефективної боротьби з глобальним потеплінням й збільшенням вуглецевих викидів. Безумовно, масштаби проєктів потрібно активно збільшувати та розвивати, проте нашій країні все ж таки є чим пишатися в даному напрямку.

Чи є приклади ефективного впровадження політики декарбонізації серед українського бізнесу? Одним із найкращих прикладів є компанія «МХП Еко Енерджи», яка ще багато років тому почала свій шлях розвитку на ринку зеленої енергетики і досягає суттєвих висот у цьому.

«Ще тоді, коли інші компанії не думали про зелену енергетику, ми вже ставили перед собою задачу 100% декарбонізації та кардинального поетапного зменшення викидів СО2. І крок за кроком ми реалізуємо політику, яка стосується аграрного сектору, виробництва, переробки, логістики та інших напрямків. Саме зараз «МХП Еко Енерджи» почала активно розвивати напрямок зеленої енергетики та планує стати повністю карбоново нейтральною компанією», - розказав Олександр Домбровський.

Чи можуть компанії, які розвивають сонячні та біоенергетичні проєкти, задовольняти не тільки власні потреби, але й генерувати енергію в об’єднану електромережу України? Зараз дуже важливо кожній організації та фірмі, що працюють із зеленою енергетикою, стати енергетично незалежними від централізованої мережі нашої країни. Якщо компанії зможуть виробляти багато ресурсів, вони зможуть покривати не тільки власні потреби, але й зможуть продавати енергію як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.

Що може дати «зелений» бізнес Україні? Ефективний розвиток зеленої енергетики, розуміння важливості цього напряму пересічними українцями дозволить нашій країні вийти переможницею у боротьбі з російською федерацією за енергетичну незалежність України. Використання сучасних технологій, залучення кваліфікованих фахівців для ефективного впровадження зелених рішень на підприємствах сьогодні є важливим для підтримки стабільності української економіки на різних рівнях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розвиток зеленої енергетики #сонячні та біоенергетичні проєкти #Олександр Домбровський #МХП Еко Енерджи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...