Новини компаній
17:36, 1 квітня 2023 р.
Особливості договору оренди чи найму житлового приміщення
Новини компаній
Договір оренди чи найму житлового приміщення – принципові особливості та відмінності
Більшість молодих сімей, які вирішили з'їхати від батьків і жити окремо, не мають достатньо фінансових ресурсів для придбання власної квартири (ціна на однокімнатну квартиру починається від 20-25 тисяч доларів США – дуже пристойна сума з огляду на рівень середньої заробітної плати в країні). Саме тому більшість самотніх молодих людей та сімейних пар вважають за краще зняти квартиру на тривалий термін з урахуванням реальних доходів, місця роботи чи навчання та особистих уподобань. Щоб убезпечити від усіляких ризиків потенційним квартиронаймачам слід обов'язково укласти з власником квартири договір найму житлового приміщення.
Необхідність укладання договору оренди (найму) квартири
Укладання договору найму житлового приміщення між власником квартири та квартиронаймачем сприяє подальшому врегулюванню спірних ситуацій, які досить часто зустрічаються при оренді квартири на тривалий термін. Необхідність укладання договору найму квартири визначено главою 59 Цивільного кодексу України. У договорі детально прописуються всі умови оренди, зокрема:
розмір орендної плати, строки її сплати квартирантом, порядок внесення застави за орендоване майно, штрафні санкції та пені за несвоєчасну сплату орендних платежів;
порядок вселення/виселення квартиранта, у тому числі у разі дострокового розірвання договору оренди з ініціативи власника квартири та/або квартиранта;
порядок сплати комунальних платежів, які використовуються квартирантом. Найчастіше «комуналку» оплачує орендар виходячи з показань лічильників (електричного, газового, водяного, лічильника тепла).
За погодженням між сторонами у договорі можуть бути прописані умови проведення ремонту в орендованій квартирі (поточного та капітального) та відшкодування витрат на його оплату.
Відмінності між договором оренди та договором найму
Чинним законодавством України зафіксовано принципові різницю між договором оренди та договором найму квартири. Так, договір найму квартири укладається лише між фізичними особами, тоді як договір оренди укладається за умови, що одна із сторін договору є юридичною особою.
Крім того, укладення договору оренди провадиться за умови оренди фізичною особою нежитлового приміщення – офісу, складського чи виробничого (службового) приміщення. Отже принциповим різницю між наймом і орендою є: хто виступає орендарем і що він орендує.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:25
23 листопада
14:33
23 листопада
13:38
23 листопада
21:10
21 листопада
16:41
21 листопада
ТОП новини
Оголошення
18:04, 22 листопада
112
14:56, 12 листопада
14:56, 12 листопада
16:02, 16 листопада
live comments feed...
Коментарі