• Головна
  • Канцелярський степлер – хто та коли винайшов
Новини компаній
17:44, 29 березня 2023 р.

Канцелярський степлер – хто та коли винайшов

Новини компаній

До винаходу степлера аркуші паперу скріплювали за допомогою клею, воску або просто робили в ньому дірки та зв'язували за допомогою мотузок. Часто ще робили проріз у верхньому лівому кутку паперу та з'єднували аркуші тасьмою і воском. У XVIII столітті було виготовлено перший прообраз степлера, призначений для Людовика XV, який є творінням ручної роботи, а кожна скоба прикрашена королівським знаком.

Перший степлер

З появою дедалі більшої кількості грамотних людей, які вміли працювати з паперами, потреба в степлері зростала. Перший канцелярський степлер був запатентований в Англії 1866 року, але він працював лише з однією скобою. У 1905 році американська компанія B. Jahn Mfg. Company представила на ринок новітній пристрій для скріплення аркушів паперу. Для зручності користування в цьому пристрої відразу 25 скоб поміщали в спеціальний жолобок.

Канцелярський степлер – хто та коли винайшов, фото-1

У той час вважали, що одного степлера достатньо на офіс із 500 осіб! Адже перші степлери були досить складні у використанні для службовців. Лише пізніше скоби стали склеювати у смужку. У 1930 році придумали степлер із верхньою частиною, що відкривається, щоб можна було без особливих проблем завантажити в жолобок скоби. Це була модель, максимально наближена до теперішніх пристроїв.

Різновиди степлерів

Серед різних предметів офісного приладдя пристосуванням першої необхідності є канцелярський степлер. Усі канцелярські степлери можна розділити на кілька видів, в залежності від їхнього розміру, потужності та сфери застосування:

  • Міні-степлери – здатні зшивати не більше 10 аркушів, дуже компактні та легкі.
  • Настільні канцелярські степлери – вертикальні та горизонтальні. Для більшої стійкості на поверхні їх оснащують гумовою або пластмасовою підошвою. Найпотужніший у цій групі – степлер канцелярський на 100 аркушів.
  • Ручні степлери – плаєри, такери у вигляді кліщів. Плаєри використовуються там, де необхідно працювати степлером навісу. Такер – потужний монтажний степлер у формі кліщів для роботи з картоном.
  • Брошурувальні степлери – прошивають брошури по згину аркушів, мають регулювання глибини прошивки.
  • Друкарські – такі пристрої здатні зшивати 240 аркушів.

Антістеплери

Для розшивання скріплених документів вигадали спеціальні кліщі – антистеплер. У деяких моделях степлерів з'явилася пластина з двома видами заглиблень. Повертаючись, ця пластина може загинати кінці скоб і всередину, назустріч одне одному, і назовні, розгортаючи кінці в різні боки. Це зручно для тимчасового з’єднання аркушів. Багато степлерів мають ззаду виступ, що допомагає видаляти скоби. Розроблено також електричні степлери, але у звичайному офісі цілком достатньо механічних пристроїв. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...