17:58, 23 січня 2023 р.
Перші у світі картини рептилоїдів вінницького художника Алекса Крамера
Євген Литвак– український письменник, художник, блоґер, 1991 року народження.
Створив новий жанр літератури, написав книгу про життя Ісуса до 33 років, намалював єдині у світі картини рептилоїдів, має найбільший блоґ письменника й літературного критика (аккаунт в instagram - 52.000 підписників).
Народився в місті Вінниця у незвичайній сім'ї. У підлітковому віці Євген проводив багато часу за вивченням свого генеалогічного дерева. Йому вдалось встановити більше 25 поколінь. По батьку його фалімія Литвак - він нащадок першого короля Литви Міндовга (лит. Mindaugas; бл. 1203-1263). Також потрібно відзначити, що він прямий нащадок Міхала Вишневецького (1640-1673) - короля Польщі, великого князя Литовського, великий князь Руський. А по матері прізвище Морозов - він нащадок титулу боярині Феодосії Морозової (1632-1675). При царському палаці Феодосія займала чин верхової боярині, була наближеною до царя Олексія Михайловича.
Коли Євгену було 17 років він знаходився в гостях у своєї прабабці у селі Чернятин, де на горищі знайшов 9 листів. Це і була переписка Морозової та Міхала - ці листи і стали початком його книги.
Бажання писати картини у нього з'являються у Харкові. Саме в Харкові він вперше усвідомлює себе сформованим художником і приймає на себе нову місію служіння суспільству за допомогою свого мистецтва.
У період спалаху короновірусу, яким він перехворів двічі, Литвак малює відомих на весь світ рептилоїдів. Одні великі портрети рептилій. "Отже, якщо мій план вдасться, у моєму кабінеті буде чортова дюжина цих істот - ціла симфонія чорного і зеленого кольорів."
Письменник Євген Литвак, автор найкращої книги 21 століття "Епоха слави і надії", став першим у світі художником рептилоїдів. Існує багато статей на тему людей-ящерів, але ніколи не було ілюстрацій. 13 картин рептилоїдів художника під псевдонімом Алекс Крамер - стали ілюстрацією його роману над яким він працював 13 років.
Коли у відомого письменника з'являється серія картин олією, виникають два табори з розхожими гаслами: «Краще би далі своєю справою займався» і «Таланлива людина талановита у всьому».
Євген Литвак, який дав поштовх розвитку мережевої літератури від жанру фанфікш до жанру літвейка - літературно-економічного феномену блоґерсько-письменницької творчості. Сам Литвак описує назву, яка співзвучна з його фамілією:
Умовно називаю такий жанр "litwake": абревіатура з англійської, що означає "літературне пробудження". Тобто, новий жанр - це продукт авторської фантазії, вебсередовища та інтернет-читача".
Автор книги "Епоха слави і надії", також автор петиції про оподаткування блоґерів. Тому що Літвейк - як новітній жанр веблітератури виконує не лише функцію контенту соціальної мережі, але є й каталізатором доходів блоґера та чинником економічної діяльності.
Серія картин із зображенням рептилоїдів стала дуже популярною і відомою. Кожна картина має свою назву - це символічна цифра, пов'язана з близкими людьми Литвака (Алекса Крамера), що зникли безвісти.
Картина "Рептилоїд 045", розміром 600:800, олія полотно, написана в 2019 році в період депресії: саме в цей час зникла безвісти близька подруга Анна Кишинська, у якої залишилася мати та сестра. Саме тому назва картини – це номер будинку, в якому вона мешкала до свого зникнення.
Картина "Рептилоїд 060", розміром 600:800, олія полотно, написана в 2020 році також в період депресії: у грудні цього року зник безвісти близький товариш Василь Котець, у якого залишилася жінка й дві доньки. Саме тому назва картини - це номер квартири, в якій мешкає родина його друга.
Картини уявляються художнику безсмертною памяттю про його друзів "ідеєю, що символізує прожиту епоху і надію на зустріч". Тема рептилоїдів улюблена у Литвака. Чоловічи образи в форматі портрету та жіночі - туристки на фоні колоніального стилю. В одному з його постів instagram ми читаємо: "рептилоїди виглядають так, ніби картини написані з натури".
Художник писав рептилій тринадцять разів. Також існують плітки, що існує картина під номером 14. Картини були створені протягом 2х років 2019-2020 технікою "alla prima". Великі портрети дивовижних істот. Неперевершена гра зеленого та чорного кольорів.
Сам художник писав:
Це перші та єдині у світі картини рептилоїдів. Інших вже не буде".
Художник завжди прагнув створювати "щось унікальне". "Картини потрібно роздивлятися в напівтемряві, при світлі свічки" - писав художник. В одному з постів він пише, що в "рептилоїдах" відтінки зеленого кольору повинні стати зміїними, згадує, що хотів би досягти чогось на кшталт ефекту "зорового контакту". Ідея зрозуміла: домогтися відтворення усіх відтінків зеленого кольору.
Історик та журналіст Вахтанг Кіпіані, який упорядкував книгу «Справа Василя Стуса», відзначив унікальність автора, під час обговорення його інтернет-творчості. Військова драма "Аби лихо тихо" користувача вебсайту Wattpad Мартина Якуба – перший український фанфік на книгу українського сучасного автора "Епоха слави і надії". Уїдливий критик Ірина Білоус: "Безумовно заслуговує уваги. Тема релігії розкрита з неочікованої для мене сторони". А ще з’явилася плітка, що Литвак ніби є хрещеним сином Андрія Кокотюхи.
Після двох виставок у Вінниці, з п'яти "жіночих" картин залишається чотири: Український боксер-професіонал, чемпіон світу, Європи та інтерконтинентальний чемпіон за різними версіями Роман Олександрович Головащенко подарував картину «Рептилоїд 060» художника Алекса Крамера (Євгеній Литвак) вартістю 57.600 грн до Пархомівського художнього музею ім. А.Ф. Луньова зазначивши "Те, що робить Євгеній Литвак – мистецтво. Я вважаю, що якщо в українському музеї Луньова є роботи Пікассо та Рембрандта, то і для картини вінницького художника Алекса Крамера також знайдеться місце. На цю картину є документи та експертна оцінка".
Після того, як українські музеї признали творчість Крамера - одразу піднялась ціна на його картини. Кожна наступна стає дорожчою попередньої:
Картина "060" - 57.600 грн
Картина "045" - 65.000 грн
Картина "030" - 75.000 грн
Картина "070" - 88.000 грн
Експерт Владислав Колодійчук прогнозує, що ціна на останню картину Крамера може бути понад 1.000.000 грн.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:10
21 листопада
16:41
21 листопада
12:53
21 листопада
Військовий каремат від виробника: Тепло, комфорт та надійність у польових умовах
Партнерський матеріал
11:25
20 листопада
23:42
19 листопада
20:53
19 листопада
ТОП новини
Оголошення
10:05, 14 листопада
11:10, 13 листопада
1
15:11, 20 листопада
1
16:02, 16 листопада
15:00, 14 листопада
live comments feed...
Коментарі