Новини компаній
18:16, 16 листопада 2022 р.
Перспективи працевлаштування в Польщі взимку
Новини компаній
Раніше зазвичай у другій половині жовтня та на початку листопада чимало українців, які працювали в Польщі, поверталися додому. Така тенденція переважно була зумовлена завершенням сезонних робіт у сільськогосподарській та будівельній галузях. Проте цього року війна з Росією та висока ймовірність перебоїв з опаленням і електропостачанням в українських містах змінили ситуацію на польському ринку праці.
Багато жінок з України почали зараз виїжджати до Польщі в пошуках роботи саме через потребу в безпеці та почутті стабільності в прийдешні холодні місяці. Водночас і жінки, і чоловіки, які працювали на сезонних роботах, з тих же міркувань не поспішають повертатися до України. Натомість вони шукають нову роботу, тому попит на вакансії росте.
Що пропонують польські роботодавці українським заробітчанам взимку
Восени в Польщі традиційно зменшувалася потреба в кількості працівників у будівельному та аграрному секторах і збільшувалася в сфері торгівлі. Піковими ставали тижні напередодні масових розпродажів у Чорну п’ятницю та Різдвяні свята. У цей час зазвичай зростала необхідність у робочих, які пакують, сортують і відправляють клієнтам одяг, побутову техніку, прикраси, іграшки тощо.
Однак цьогоріч не спостерігається запланованої активності навіть у компаніях, які збиралися наймати більше людей цього сезону. Навіть навпаки, частина роботодавців скорочує штат тимчасових працівників або кількість їхніх робочих годин. Подвійний тиск – зростання кількості кандидатів і зниження вакансій – спричиняє високу конкуренцію серед заробітчан.
Як в поточних умовах знайти легальну роботу в Польщі
Отримати легальну роботу в Польщі можна, звернувшись до агенції з працевлаштування. Однією з таких компаній є Grupa Progres, яка вже 15 років успішно допомагає українцям знайти робочі місця в Польщі. Чому варто звернутись до агенції:
1. Компанія пропонує доступ до безкоштовних вакансій для постійного та тимчасового працевлаштування. Ознайомитися з наявними варіантами можна на сайті GrupaProgres. Крім того, шукачі роботи можуть надіслати своє резюме на електронну пошту [email protected], щоб збільшити шанси працевлаштуватися.
2. Агенція працює лише з перевіреними роботодавцями, які офіційно оформляють своїх працівників, і контактує напряму з компаніями, в яких з’являються вільні робочі місця, без посередників.
3. Серед вакансій, які пропонує ця агенція, вистачає таких, де потреба в робочій силі збережеться до літа наступного року.
GrupaProgres є однією з провідних агенцій з працевлаштування в Польщі, тому навіть у поточній складній ситуації, яка склалася на польському ринку праці, має достатньо пропозицій роботи для чоловіків і жінок. Зокрема зараз є значна потреба в людях на складах промислових і харчових товарів широкого вжитку, побутової техніки та автомобілів. Надсилайте резюме чи заповнюйте анкету на сайті компанії https://www.interankiety.pl/f/WwNVgxgw, щоб отримати легальну роботу в Польщі.
Поради українцям, які шукають роботу в Польщі
Наразі можна знайти роботу з середньою оплатою в межах 10-20 злотих за годину. Залежно від зайнятості за місяць можна заробити від 2500 до 3500 злотих (тобто приблизно від 19000 до 27000 гривень). До початку роботи бажано узгодити суму оплати та одразу поцікавитися, скільки становитиме зарплата в нетто, адже це те, що працівник фактично отримує. Сума брутто – це зарплата до сплати податків, тож, знаючи лише її, складніше планувати свій бюджет.
Важливі питання, які також варто узгодити до укладання робочого договору, – медичне страхування та умови надання житла. Наприклад, вакансія з нижчим рівнем зарплати та безкоштовним житлом може у підсумку виявитися більш вигідною, ніж позиція з вищою оплатою, де доведеться винаймати житло. Загалом пошук роботи в Польщі на зиму став складнішим у порівнянні з минулими роками, проте працевлаштуватися цілком реально.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
13:24, 3 січня
13:15, 3 січня
14:06, 7 січня
14:06, 7 січня
14:06, 7 січня
live comments feed...