• Головна
  • Як підготувати теплицю до весни, та користуватися взимку
Новини компаній
09:00, 11 листопада 2022 р.

Як підготувати теплицю до весни, та користуватися взимку

Новини компаній

Теплицями користується багато людей в містах та селах. Це чудовий спосіб отримувати урожай протягом усього року, та, навіть, розпочати власний бізнес. Проте, як і у будь-якій іншій справі, тут потрібна правильна сезонна підготовка та планування.

Якщо на дачній ділянці є теплиця, то просто викопати овочі із ґрунту недостатньо — потрібно провести цілу низку процедур, щоб підготувати парник до нового сезону. Крім того, його можна використати і взимку, якщо подбати про конструкцію заздалегідь.

Процес підготовки теплиці до зими

Як підготувати теплицю до весни, та користуватися взимку, фото-1

Для початку потрібно позбавитися всіх рослинних залишків у теплиці. Необхідно вирвати всі кущі томатів, огірків, баклажанів та інших рослин із коренем. У жодному разі не можна залишати хворі плоди та листя гнити всередині — у новому сезоні це може додати вам проблем із хворобами та шкідниками. Далі, можна зробити наступне:

  • посіяти озимі сидерати, щоб ґрунт відпочив перед новим сезоном; робити це варто після раннього збирання врожаю;
  • також слід перекопати ґрунт на глибину багнета лопати – таким чином руйнуються житла шкідників, а земля краще промерзає взимку;
  • важливо, хоча б раз на три роки, повністю змінювати ґрунт у теплиці; якщо це занадто важко, то потрібно щороку вносити в грядки компост; у парниках ґрунт швидко виснажується, тому дбати про його збагачення потрібно на регулярній основі; дуже корисно восени вносити на грядки коров'ячий гній – це відмінне органічне добриво для тепличних культур;
  • якщо теплиця з полікарбонату стоїть поряд з будинком, краще на зиму зняти полікарбонат з опор – інакше сніг, що зійшов з даху, може зламати обшивку.

Зрештою, теплицю можна використовувати і в міжсезоння. По-перше, можна посадити в парнику цибулю або редис — якщо посіяти культури під зиму, можна отримати ранній врожай. Також можна використовувати теплиці для збереження мало зимостійких рослин у кашпо, наприклад, цибулинних або садових суниць. Треба прикопати горщики на грядках – у парнику рослини чудово перезимують.

Теплицю можна використовувати також як зимовий сарай. Якщо в парнику розташовується дров'яник, то потрібно не забути покласти на грядки тимчасову підлогу, щоб захистити грунт від ущільнення та дати землі можливість дихати. Правильна підготовка та догляд, допоможуть на довше зберегти конструкцію.

Вибір теплиці та придбання

Як підготувати теплицю до весни, та користуватися взимку, фото-2

Вибір конструкції парника залежить від того, як саме, та для чого він буде використовуватися. Теплиця для бізнесу та для дому значно відрізняються між собою. Тож, перед купівлею, варто звернути увагу на деякі поради від компанії Нова Теплиця:

  • конструкція стаціонарна, або розбірна – перший варіант встановлюється один раз; розбірну модель потрібно буде монтувати та демонтувати кілька разів на рік;
  • вирощування яких рослин планується в теплиці – якщо одні види можуть співіснувати в одній площі, то інші разом не вживуться;
  • яка вирощувальна система буде задіяна – ґрунтова чи один із варіантів субстрату, наприклад, торфосуміш, кокос, керамзит, туф, перліт, мінвата чи вермикуліт;
  • використана система поливу – тут все залежить від способу вирощування; можна робити це простою лійкою, а можна встановити повноцінну напівавтоматичну чи автоматичну систему.

Для того, щоб точно визначитися з усіма необхідними комплектуючими, можна звернутися за допомогою до спеціалістів. Фахівці компанії Нова Теплиця допоможуть зібрати все необхідне, а також доставлять та швидко встановлять парник під плівку або з полікарбонату. Тож, вже за кілька годин, власник зможе розпочати користування своїм власним парником.

Перегляньте на відео монтаж теплиці під плівку, комбінована з полікарбонатом на торцях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...