19:00, 9 липня 2022 р.
Надійне джерело
Мешканців Калинівської громади попереджають про небезпеку поширення кишкових інфекцій
Цьогоріч епідеміологічна ситуація ускладнюється активними бойовими діями на території України, внутрішньою міграцією людей.
У головному управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області зазначають, що з початку 2022 року зареєстровано 28 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждали 230 осіб, що 21 спалах відбувся вже після початку військової агресії РФ проти України, зокрема 15 – у пунктах перебування внутрішньо переміщених осіб.
-Для кишкових інфекцій характерними є спільні шляхи розповсюдження. Основними є вода і харчові продукти, з якими збудник може потрапити в організм здорової людини, – зазначає Світлана Шибаєва, лікарка із загальної гігієни відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Калинівського управління Дерджпродспоживслужби.-Продукти можуть забруднюватись збудниками кишкових інфекцій в результаті недотримання хворими і бацилоносіями правил особистої гігієни. В багатьох продуктах мікроби не тільки тривалий час зберігають свою активність, але розмножуються і накопичуються. Ось чому, в теплу пору слід бути особливо обережними, постійно дотримуватись чистоти рук, посуду, споживати лише добре вимиті фрукти та овочі, свіжі, охайно приготовлені страви, вживати чисту воду. Тобто, необхідно зробити все для того, щоб у шлунок не потрапили мікроби- збудники хвороб. З МЕТОЮ ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА ХАРЧОВИХ ОТРУЄНЬ КАЛИНІВСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ГУ ДЕРДЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ РЕКОМЕНДУЄ:
НЕ вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з простроченими термінами споживання. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін.
НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб.
НЕ вживати незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини.
При харчуванні у непристосованих умовах (ліс, пляж тощо) виключати контакт продуктів з ґрунтом та піском.
Не готувати продукти із запасом. Приготовлені страви бажано вживати відразу, а у випадку їх повторного споживання вони мають піддаватись вторинній термічній обробці. Зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2 годин.
НЕ брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).
НЕ готувати багатокомпонентні страви, що вимагають високої термічної обробки (паштети, м’ясні салати тощо), в незабезпечених умовах.
При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми – обдати окропом.
НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо).
Для пиття і приготування їжі використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану.
Перед приготуванням їжі та перед її вживанням завжди мити руки з милом.
Обов’язково мити руки після відвідування туалетів.
При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни. Дорослим необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб діти не споживали незнайомі ягоди та продукти.
У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи.
Джерело: 24Вінниця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:42
25 листопада
13:29
25 листопада
21:25
23 листопада
Оголошення
11:55, 21 листопада
17:00, 25 листопада
10:07, 14 листопада
10
17:00, 25 листопада
live comments feed...
Коментарі