• Головна
  • Як подолати свій страх новачкам на фронті?
11:00, 5 липня 2022 р.
Надійне джерело

Як подолати свій страх новачкам на фронті?

Як подолати свій страх новачкам на фронті?

Під час критичної ситуації, що загрожує життю людини, кожен поводиться по-різному, і не завжди ця реакція виявляється розсудливою. При зіткненні з надзвичайною ситуацією поведінка людини часом непередбачувана, тому дуже важливо пройти фізичну та психологічну підготовку.

Багато бійців-новачків у момент загрози життю відчувають такий сильний стрес, що їхні м'язи сковуються, і вони не можуть навіть рушити з місця. Таке трапляється не лише на фронті. Всі ми чули історії про те, як люди після аварій не можуть вилізти з машини навіть не через фізичний біль, а через стрес. Але є й ті, у кого більшою мірою розвинена дисоціація. Це психологічний захист, за допомогою якого людина може подивитися на себе ніби збоку, і при цьому продовжувати діяти автоматично. Багато з тих, хто пережив катастрофу таким чином, потім мало що можуть згадати з того, що вони робили, і як їм вдалося вижити.

Перевага бійців на фронті - розуміння того, навіщо вони там перебувають. Найкраще подолати страх вдається, коли людина розуміє особисту відповідальність і усвідомлює те, наскільки важливо, що вони роблять.

Якщо розділити основні типи поведінки на фронті, це буде виглядати так:

1. Бий чи біжи.

2. Замри.

Отже, що несе у себе кожен із цих варіантів поведінки?

Бий чи біжи. Опинившись у надзвичайній ситуації бійцю хочеться якнайшвидше позбутися того, що загрожує його життю. Таких людей не складно виявити і в повсякденному житті - ця поведінка проявляється в будь-якій напруженій ситуації. Наприклад, під час проходження відеоігор такі люди переважно кричать.

Замри. Повне заціпеніння чи загальмованість. При дуже високому рівні стресу повне заціпеніння м'язів може тривати від кількох годин до кількох діб. Таких людей також можна впізнати у повсякденному житті. Під час стресових ситуацій ці люди говорять тихіше, рухаються повільніше. Якщо на них зненацька вилетить машина, вони можуть просто завмерти посеред дороги. Це спосіб поступового звикання до неприємних обставин.

Але це не означає, що якщо ви належите до тих людей, у яких тип поведінки - це завмерти, то ви не підходите для боротьби з військами рф. Так, на лінії фронту від цього можуть бути певні проблеми, але саме такі люди відмінно підходять, наприклад, для роботи снайпером. Тут чудово вписується їхня терплячість, виваженість, відсутність запальності, а також різких рухів.

Так як же все-таки знизити рівень стресу і не завдати шкоди самому собі?

На рівень стресу дуже впливає наше дихання. Під час критичної ситуації важливо спробувати його сповільнити. Крім звичайних глибоких вдихів та видихів, є також спеціальні техніки.

1. Глибокий вдих, затримуємо дихання, рахуємо до 5, повільно видихаємо.

2. Повільний вдих, під час якого треба рахувати до 6, а потім повільний видих, цього разу рахуючи до 8.

Як можна допомогти бійцю, який впав у заціпеніння?

У фільмах часто можна зустріти картину, коли людину намагаються вивести зі ступору ударом по обличчю. Але насправді це не найкраща ідея. Щоб не нашкодити психіці людини ще сильніше, краще вийти з її поля зору, взяти за комір і струсити. Така дія змушує мозок перезавантажитися, тому що це струс діє на вестибулярний апарат.

Також дуже важливо пам'ятати, що чим більше у людини варіантів для вибору дій у конкретній ситуації, тим складніше буде визначитися мозку. Саме тому такі важливі тренування перед тим, як вирушити на фронт. Людина при такому навантаженні на нервову систему не встигає ще й думати про те, що буде правильною, а робить те, до чого він звик найбільше.

Джерело: 20 хвилин

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...