15:51, 26 жовтня 2021 р.
Вінничанам дали поради, як допомогти організму під час переходу на зимовий час
31 жовтня Україна перейде на зимовий час. Стрілки годинника переведуть на годину назад.
У Центрі громадського здоров’я повідомили, щоб адаптуватися до різкої зміни режиму дня і збою «внутрішнього» годинника, важливо підготуватися заздалегідь і поступово.
Вінничанам дали поради, як допомогти організму під час переходу на зимовий час.
За кілька днів до переведення годинників спробуйте лягати спати на деякий час пізніше, так само і просинатися. Наприклад, можна від сьогодні щодня «додавати» собі 10 хвилин сну.
Аби добре почуватися та швидше увійти у звичний графік, дотримуйтесь рекомендацій для поліпшення якості сну:
- Уникайте вживання кофеїну за 6 годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв).
- Не вживайте алкоголь і відмовтеся від куріння, особливо перед сном.
- Не вживайте важку, гостру, солодку їжу за 4 години до сну. Легкий перекус цілком допустимий.
- Фізична активність корисна кожному, але не перед сном. Більше рухайтеся вдень, а ввечері вирушайте на легку прогулянку.
- Зробіть комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрюйте.
- Забезпечте тишу і зменште освітленість спальні під час сну.
- Приберіть електронні пристрої, зокрема, телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні, або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.
Пам’ятайте, що дорослі мають спати щонайменше сім годин на добу. Ну а декому цього навіть замало: молодь і люди з хронічними недугами потребують дев’яти годин сну. І тільки незначній групі щасливців достатньо спати до шести годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами.
Нагадаємо, що 4 березня Верховна Рада України в першому читанні прийняла проєкт Закону «Про обчислення часу в Україні», який скасовує сезонне переведення годинників. У документі пропонується, щоб в Україні залишився «зимовий» час. Але ВР відправила документ на доопрацювання в комітет. Тому вінничани готуються знову переводити годинники.
Щорічне переведення стрілок годинників навесні та восени передбачено постановою Кабінету міністрів №509 «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року. Датою переходу на зимовий час визначено останню неділю жовтня, а на літній – в останню неділю березня.
Цікаво, що у вересні 2011 року Верховна Рада скасувала переведення годинників, зробивши літній час постійним. Втім вже у жовтні цього ж року скасувала своє рішення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:45
21 грудня
Оголошення
13:35, 16 грудня
10:20, 19 грудня
23:48, 10 грудня
09:57, 18 грудня
23
live comments feed...
Коментарі