• Головна
  • На Вінниччині створили 3D-музей барської кераміки
15:19, 22 жовтня 2021 р.

На Вінниччині створили 3D-музей барської кераміки

На Вінниччині створили 3D-музей барської кераміки

На Вінниччині створили 3D-музей барської кераміки. Запрацює він на початку листопада. А поки ж його запустили у тестовому режимі. Це сайт, де зібрані найкращі її зразки з музеїв України, закордону і приватних колекцій. Розповів Суспільному керівник проєкту Роман Григорʼєв.

Додає, 3D-музей — це грантовий проєкт. На його створення Український культурний фонд виділив 637 тисяч гривень. Розробкою сайту займалися айтішники з Камʼянця-Подільського.

Спершу глечики, тарілки, полумиски, іграшки, горнятка фотографують.

"Робимо таких 8 ракурсів, щоб можна скласти їх в один цілий 3D-обʼєкт. Стандартна предметка", — каже фотограф Тарас Щерба.

На основі фото розробники з Камʼянця-Подільського створюють 3D-фігури.

"Ми можемо її обертати, розвертати, віддалити або наблизити, заглянути всередину. можемо проглядати її як у фреймі, так і в повноекранному режимі. Текстура на поверхнях 3D-моделей дуже натуральна чітка і докладна", — каже куратор розробки сайту Олексій Буйницький.

Віртуальний музей — тримовний. Інформація подається українською, польською та англійською. Наразі відзняли 200 зразків барської кераміки. 150 з них розмістять на сайті. Проєкт "Відродження традицій Барської кераміки" стартував 2018. Цьогоріч його вирішили продовжити, каже Роман Григорʼєв, бо ж після війни і Голодомору барської кераміки у Барі майже не залишилося.

У фонді Вінницького обласного художнього музею налічується понад 700 експонатів кераміки. Більше 90 — барська. І вона, каже, мистецтвознавиця Ольга Романишена, посідає особливе місце.

"Бар ви ні з ким, ні з чим не сплутаєте. Це яскрава сторінка в гончарній справі України", — каже Ольга Романишена.

Додає, барська кераміка була подільським брендом. Під час окупації її масово вивозили за кордон. Нині побачити її можна у музеях Польщі, Росії та Німеччини.

Відродженням барської кераміки на Вінниччині сьогодні займається подружжя з Крищинців Тульчинського району — Сергій та Світлана Богунці. Для усіх охочих проводять майстер-класи.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...