16:22, 10 вересня 2021 р.
У Вінниці планують будувати сонячні електростанції для лікарень і комунальних закладів. Розробили програму
У Вінницькій міській раді розробили програму будівництва сонячних електростанцій для власного споживання електроенергії закладами охорони здоров’я та комунальними підприємствами Вінницької міської територіальної громади на 2022 – 2026 роки.
Документ, який мають розглянути на сесії, опубліковано на сайті міськради.
Фінансування планують здійснювати з бюджету громади. Орієнтовна сума - 4640,48 тис грн.
На першому етапі в 2022 - 2023 роках заплановано будівництво дахових сонячних електростанцій для власних потреб в комунальних некомерційних підприємствах - закладах охорони здоров’я:
Комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня №1
Комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня «Центрі матері та дитини»
Комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня №3»
Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №1»
Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево – судинної патології».
«Будівництво сонячних електростанцій (далі СЕС) дозволить зменшити витрати на закупівлю електричної енергії з зовнішньої мережі за рахунок заміщення частини споживання електроенергією виробленої з власної СЕС.
В Україні 51,2 % електроенергії виробляється на атомних електростанціях, 35,2 % електроенергії на теплових електростанціях, і лише 7,3 % на стаціях, які використовують енергію сонця, вітру та біомаси.
Враховуючи те, що основна кількість блоків теплових електростанцій та теплоелектроцентралей відпрацювали свій ресурс декілька разів, їх подальша експлуатація: по – перше, погіршує надійність електропостачання; по – друге, є економічно неефективною, оскільки потребує значних перевитрат палива; по – третє, їх подальше використання є екологічно недоцільним, оскільки при спалюванні традиційних джерел енергії на теплових електростанціях виділяється значна кількість шкідливих речовин в атмосферне повітря, що значно впливає також на зміну клімату. Тому для зменшення негативного впливу від використання традиційних джерел електроенергії необхідно розвивати альтернативну енергетику.
У наш час впровадження енергоефективних заходів є загальносвітовим трендом. Постійний ріст тарифів на електроенергію для кінцевого споживача, змушує шукати шляхи вирішення проблеми в альтернативній енергетиці. Структура кінцевої ціни на електричну енергію формується з трьох основних складових: ціна закупівлі на оптовому ринку, плата за передачу та тариф за послуги з розподілу», - йдеться в Програмі.
Також зазначено, що ціна закупівлі електроенергії на ринку за останні 9 років показує щорічний середній приріст на 15 % і така тенденція постійно зберігається.
«Встановлення власного джерела живлення з приєднанням до внутрішніх електричних мереж споживача дозволяє значно заощаджувати кошти на закупівлю електричної енергії, крім цього дає змогу зменшити залежність від природних монополістів – операторів систем розподілу», - зазначено в проєкті рішення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:45
Вчора
ТОП новини
Оголошення
18:53, 10 грудня
18:53, 10 грудня
18:41, 20 грудня
18:53, 10 грудня
18:53, 10 грудня
live comments feed...
Коментарі