• Головна
  • До Дня Європи у вінницькому «Арт-Шик» виставлятимуться польські фотографи
10:04, 15 травня 2013 р.

До Дня Європи у вінницькому «Арт-Шик» виставлятимуться польські фотографи

17 травня 2013 з нагоди Дня Європи в Україні Регіональний центр сучасного мистецтва «Арт-Шик» спільно з Центром «Культурна стратегія - XXI» представляють фотовиставку польського мистецького угрупування PARADOX.ART.

Про це повідомляє прес-служба галереї «Арт-Шик».

Виставка проводиться в рамках програми «Міст», спрямованої на популяризацію творчості сучасних українських та зарубіжних художників у Вінниці.

Група художників PARADOX.ART існує 2 роки. Основна її діяльність проходить в царині мистецтва і культури. Основні учасники групи це: Томаш Сенкевич та Марчін Янс . В даний час до групи також входять Патриція Живиця, Марта Турек, Рафал Витковски, Павло Васілевський, Томаш Курус. На рахунку групи є ряд успішних заходів. У співпраці з місцевою владою було реалізовано ряд тематичних подій. Як організація вони здійснюють безліч мистецьких подій.

За словами учасників групи, їхня мета полягає у сприянні щоденного контакту людини з мистецтвом. Вони прагнуть хоча б на хвилину зупинити людину і змусити задуматися, щоб знайти себе в цій шаленій круговерті світу. Як напрям у фотографії SURFOTOIZM (surfotolizm) виник у 2012 році. Автор терміну Томаш Сенкевич.

Surfotoizm полягає у відході від реалістичних фотографій. Камера як основний інструмент для реєстрації образу захоплює зображення, створене в дійсності за допомогою освітлення світлочутливого матеріалу, від моменту відкриття об’єктива до його закриття. Зображення, яке виникло таким чином, класифікується як surfotoizm.

Будь-яке подальше втручання у фотографію - цифрова обробка, інше - не припустиме. Інструмент (камера) може використовуватись статично, отримуючи образ за допомогою світла, другий варіант полягає в русі фотоапарата під час відкриття об’єктива.

Так само, як в сюрреалізмі, тут мета полягає в пошуках чудесного в елементі несподіванки, у пошуку уяви в нескінченному світі, в інтелектуальній провокації, яка змушує думати по-іншому, дивитися на світ з іншого боку. Робота над створенням образу завжди є парадоксом.

«Ми знаємо нашу реальність, сприймаємо певні образи, в творчі моменти створюємо нову реальність і щоразу дивуємося кінцевому результату, ми не в змозі до кінця передбачити, як буде виглядати образ, який ми створюємо. Навіть якщо у нас є деякі ідеї про те, що ми хочемо зробити, отримати, в результаті завжди залишається елемент несподіванки. Парадокс іншої реальності!» - стверджують учасники групи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...