• Головна
  • У Вінниці через недбальство виховательки скалічилася дитина
11:43, 25 червня 2012 р.

У Вінниці через недбальство виховательки скалічилася дитина

У Вінниці вже два місяці батьки постраждалого хлопчика не можуть довести провину виховательки.

На лікувальних процедурах, у логопеда та психолога проведе усе літо шестирічний Сашко після травмування у дитсадку. Хлопчик під час прогулянки впав з високого турніка й дістав складний перелом. Батькам після операції він розповів – виліз на небезпечну висоту, оскільки поряд не було вихователя – під час прогулянки група залишилася без догляду.

«Відводиш дитину в садочок здоровою та щасливою, а забираєш до лікарні, і головне, що ніхто ні за що не відповідає. Побачила вже друга вихователька з зовсім іншої групи, і почала кликати нянечку, а виховательки так і не було», - каже мати Сашка Наталя Барицька.

Після розслідування справи комісія управління освіти заявила батькам – вихователька порушила інструкції, бо не мала права покидати групу. Та жорсткого покарання працівникам дитсадка не буде, чиновники за каліцтво малюка обмежилися лише письмовим записом у трудовій книжці.

У лікарні покалічену руку малюкові ледь погодилися складати – настільки складний був випадок, тепер йому потрібне довге реабілітаційне лікування. Якщо дитина не зможе самостійно розробити ручку, то залишиться калікою на все життя. Комісія управління освіти покарала виховательку доганою.

«У даному випадку є порушення інструкцій з охорони праці, саме правил, дана ситуація не несе кримінальної відповідальності, це є тільки адміністративна відповідальність і сьогодні працівники покарані згідно даних інструкцій», - говорить головний спеціаліст управління освіти і науки з питань охорони дітей Кам’янець-Подільської міської ради Євгенія Калинюк.

Догани для недбалого педагога замало, кажуть батьки. Вони написали скаргу до прокуратури, однак там справу відмовилися розглянути – замало доказів та свідків. Юристи ж радять – якщо у дитячому закладі покалічилася ваша дитина – одразу звертайтеся до суду.

«У будь-якому разі навчальний заклад несе відповідальність за шкоду, яка була завдана дитині, тобто в даному випадку, зацікавлені особи законні піклувальники мама або батько мають право звернутись до суду з позовом про відшкодування витрат», - каже юрист Роман Корченюк.

Звертатися до суду батьки покаліченого малюка не будуть - гроші, які могли б піти на адвокатів, витратять на лікування сина – адже першого вересня хлопчик не зможе писати, сівши за парту в першому класі. Виховательку вони прагнули покарати, адже через її недбальство може постраждати ще не один малюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...