10:00, 26 квітня 2016 р.
ЄДИНИЙ В УКРАЇНІ І ДРУГИЙ У СВІТІ МУЗЕЙ ВИТИНАНКИ МАЮТЬ ВІННИЧАНИ (ФОТО)
Мешканці Могилів-Подільського розповідають, що Опішня славиться керамікою, Петриківка ‒ розписом, Коломия ‒ писанкою, а Могилів-Подільський – витинанкою. Єдиний в Україні і другий у світі музей витинанки є в цьому місті
Витинанка ‒ стародавнє українське народне мистецтво, яке розповсюджене по всій країні, зокрема, на Подністров'ї. Наявність матеріалу та легкість у виконанні роботи, ‒ стали одним із чинників широкого застосування витинанки для прикрашання осель. Але, як зауважує художник Оксана Городинська, окрім декоративного, витинанка мала ще й оберегове значення.
‒ Вирізались витинанки-обереги і витинанки-бажання. Саме віра наших предків в те, що сюжет вирізки вплине на життя родини і зробили це мистецтво дуже живучим і широковживаним, ‒ розповідає директор Будинку народної творчості Оксана Городинська.
Громадський музей "Українська витинанка" працює при Могилів-Подільському Будинку народної творчості. Офіційно музей був створений у 2003 році, втім, насправді, існує ще з 1993 року. Саме тоді в місті над Дністром вперше відбувся Всеукраїнський захід "Українська витинанка".
‒ Фундаторами розвитку нашої витинанки стали дуже мудрі вчителі Марія Руденко та Олександр Салюк ще у 60-тих роках. Цих відомих людей вже немає, але саме з їхньої легкої руки розпочалося відродження цього старовинного мистецтва, ‒ зізнається пані Оксана.
Раз на три роки в місті проводяться мистецькі фестивалі, які вже стали міжнародними.
У музеї "Українська витинанка" представлені роботи з усіх областей України, а також семи країн світу: Литви, Білорусі, Грузії, Росії, Польщі, Румунії та Китаю.
‒ Неофіційно Могилів-Подільський називають "столицею української вишиванки". У нас дуже сильна база і багато майстрів. Ми навчаємо дорослих та дітей в садочках і школах. Зараз це мистецтво набуває популярності не лише в нашому місті, але й в усій країні, ‒ каже Оксана Городинська.
Фонди музею нараховують більше тисячі оригінальних витинанок. На Міжнародних мистецьких фестивалях витинанки у Могилеві-Подільському, кращі майстри проводять майстер-класи, обмінюються досвідом та проводять творчі виставки.
В 2011 році в місті було встановлено пам'ятний знак «Українській витинанці», виконаний скульптором Миколою Крижанівським.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:45
Вчора
Оголошення
13:34, 16 грудня
10:59, 12 грудня
5
live comments feed...
Коментарі