• Головна
  • Чому вирубують ліси на Вінниччині?
18:30, 2 березня 2016 р.

Чому вирубують ліси на Вінниччині?

«У країні війна, а хтось наживається на вирубці лісів?»
– обурені мешканці Липовецького району.

 

На вирубку лісів до редакції поскаржилися мешканці сіл Попівки, Іваньок, Зозова та інших.

 

– Колись поблизу села було близько 70 гектарів лісу. Ми відпочивали там. А нині чи не щодня селом та полями величезні лісовози один за одним тягнуть зрубані дерева. Нам пояснюють, що буцімто ліс хворий, однак рубають усі підряд дерева, — скаржаться мешканці Попівки. — Куди везуть ці дерева? Крім сосни, дубів, вже вирубують зарості вільхи — захисну смугу навколо сільської річки. Колись ці дерева висаджували, аби запобігти ерозії грунту. У країні війна, гинуть хлопці, а хтось тим часом на повну котушку наживається на природі?

 

– На превеликий жаль, лісовий масив «Дубина» біля сусіднього села Іваньки вже вирубали майже увесь. Трошки там висаджують молоді дубки, але скільки часу їм треба, щоб виросли! На решту вирубок лісу та лісопосадок нам надали усю документацію, що це законно, — з сумом констатувала сільський голова Попівки Лідія Слободянюк. — Нині ми хочемо створити охоронну зону неподалік сусіднього із нами села Трощі, де є близько 13 гектарів насаджень молодих дерев та захисна смуга! Там лісок, озеро, люди відпочивають! Але боїмось, що й там почнеться вирубка.

 

Аналогічні звернення до редакції надходили з села Зозова та інших сіл Липовецького району. Люди кажуть, що готові перекривати дорогу лісовозам, аби припинити тотальне винищення рідної природи...

 

– На жаль, у нашому районі й по усій Вінниччині лісу дуже мало. Треба 15% лісу, а в районі й п'яти відсотків немає! Плюс ще ці вирубки! Однак на всі наші запити у лісників відповідь одна: у нас є всі документи. Ми дуже розуміємо людей, які намагались завадити вирубкам, виїжджав туди голова РДА, правоохоронці, затримували на арештмайданчик лісовози, і знову «усе законно», — зазначає заступник голови Липовецької райдержадміністрації Ольга Дмитрів. – Тож вихід для громад єдиний – збільшити кількість заповідних територій, об’єктів природно-заповідного фонду, де не можна проводити вирубки. Тож будемо далі обов'язково спільно з людьми піднімати ці питання!

 

Вінницькі лісівники теж запевняють у своїй правоті.

 

– У сосновому лісі між селами Попівкою та Іваньками вирубка йде лише у буреломі. Вирубуємо старі, хворі дерева. На жаль, так само за висновком державного підприємства «Вінницялісозахист», є хворий ліс у масиві «Дубина». Тож ми вимушені були провести там санітарні рубки, — каже директор Липовецького «Райагролісу» Сергій Івко. – Схожа ситуація у Зозові в угіддях сосни та ялини. Ми не чіпаємо захисні смуги навколо річок, єдине, провели там невеличку розчистку. В усіх місцях вирубок ми обов'язково висадимо нові дерева.

 

– Жодних самовільних рубок по наших угіддях ми ніколи не проводимо та не проводили. Вирубки узгоджені з обласним управлінням лісового та мисливського господарства, є відповідні лісорубні квитки. Є планові вирубки, є санітарні. Ми постійно відновлюємо лісовий фонд – щовесни висаджуємо молоді дерева на місці кожної вирубки, — пояснив генеральний директор ВОКСЛП «Віноблагроліс» Анатолій Іванець. – Стосовно скарг про знищення старих дерев – ось дуб віком у триста років, це як людина у сто років. Як ця людина живе? Так само й дерево, у якого всі функції на нулі, воно вже не виконує своєї ролі у природі... По Липовецькому району ми неодноразово робили перевірки разом з екологією, комісійно, і жодна інформація про незаконність наших дій не підтверджувалась.

 

Багато лісових угідь нині вражені шкідниками. Від різких змін клімату, аномально теплих зим дерева, особливо хвойні – ялина, сосна, страждають, висихають, гинуть. Така ситуація по всій Україні. Це висновки державного підприємства «Лісозахист». Без їхнього висновку ми не маємо права зрубати жодного дерева. Ми розуміємо стурбованість людей. Але шкідники чи захворювання знищать усі ліси, якщо ми не будемо проводити санітарні вирубки.

 

У свою чергу, мешканці Липовецького району припускають, що під виглядом санітарних рубок знищують найбільш цінні та здорові дерева. Анатолій Іванець просить, якщо у громадян є нарікання на дії його працівників, питання щодо вирубок, звертатись до нього за телефонами: (0432) 53-93-94 у робочий час та (067) 447-43-68.

 

Анатолій МЕЛЬНИК

 

 До редакції надійшли листи від жителів Сосонки, що у Вінницькому районі, та Гнаткова, що на Томашпільщині. Люди також скаржаться на масові незаконні вирубки лісових насаджень.

 

– Всім варто побачити, що тут діється, — обурюється житель Сосонки Анатолій. — Масово вирізають ліс. Знищили сторічні дерева вздовж дороги, що веде до села. Поробили піщані кар'єри: один посеред лісу, інший просто на березі річки Десенки. Все це вивозять вантажними автомобілями в невідомому напрямку. Оскільки ніхто не отримав по руках, напевно, і владі щось перепадає від продажу. Замість того, щоб допомагати селу, вони його дограбовують.

 

– Може, хоч ви нам допоможете, — скаржаться жителі Гнаткова. — Через подорожчання природного газу в нас почали масово вирубувати ліси та лісосмуги. Зрубують найкращі дерева, що росли тут десятиліттями, розпродують по 3 тисячі за машину. Ні попередня, ні теперішня влада на наші скарги не реагує.

 

У «Віноблагролісі» ці листи прокоментували так:

 

– Посадка вздовж дороги біля Сосонки належала облавтодору, тому до нашої компетенції не відносилась. Малоімовірно, що її стали б зрізати без належних дозвільних документів. У Гнаткові у минулому році здійснювались 3 вибіркові вирубки: дві санітарні та одна лісовідновлювальна. Проводили їх на підставі спеціальних дозвільних документів — лісорубних квитків та у рамках матеріалів базового лісопорядкування, розроблених об'єднанням «Укрдержліспроект». Не виключено, що певні особи проводили в тих місцях і незаконні вирубки деревини. Адже ліснику, який має здійснювати нагляд за 400-ми — 500-ми гектарами лісу, дуже важко протидіяти злочинцям, що мають у своєму розпорядженні сучасні засоби зв'язку, безшумні бензопилки та інше спорядження.

 

26 лютого працівники Калинівського відділення поліції встановили та затримали трьох чоловіків за підозрою у незаконній порубці дубів з лісових угідь в селі Сальнику Калинівського району. Вартість збитків, завданих державі, встановлюється. Про це повідомляє прес-служба обласної поліції.

 

Працівники калинівського відділку встановили та затримали осіб, причетних до незаконної порубки 13-ти дубів у Калинівському районі. Правопорушники двічі поверталися до лісу, щоб вивезти дерева. Трактор з причепом, де знаходились незаконно зрубані дуби, знайшли у Вінниці.

 

Затриманими виявились 25-і 28-річні жителі Калинівського району та 37-річний вінничанин.

 

Їм світить штраф або арешт на 6 місяців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...