12:18, 4 листопада 2015 р.
Вінничани можуть дізнатися імена репресованих родичів
На початку минулого місяця на сайті VLASNO.INFO повідомлялось про те, що відомчі архіви колишніх репресивних органів планують розсекретити.
Відповідне звернення до обласних управлінь Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України ініціював на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької облради директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун.
Голові обласної ради Сергієві Свитку надійшла відповідь від начальника Управління СБУ у Вінницькій області генерала-майора Сергія Ратієва щодо створення та оприлюднення реєстрів репресованих осіб.
— Відповідно до Указу президента України «Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визволеним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні» від 23.01.2009 року, Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» від 09.04.2015 року, Управлінням СБУ у Вінницькій області архівні документи, пов'язані з політичними репресіями, відкриті для ознайомлення, — йдеться у відповіді очільника обласного управління СБУ.
Відтак, вінничани можуть дізнатися інформацію про понад 2 600 000 репресованих осіб всього колишнього Радянського Союзу.
Матеріали розміщена на Інтернет-ресурсах reabit.org.ua та lists.memo.ru. Крім того, відкритим є доступ до архівно-пошукового проекту "Український мартиролог XX століття": на ньому задіяні інформаційні ресурси Державного комітету архівів України, Українського інституту пам'яті, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
18:09, 16 січня
12:00, 20 січня
26
10:59, 16 січня
10:48, 24 січня
19
live comments feed...
Коментарі