Шашлик - одна з самих перших страв, приготованих людиною. Ще з найдавніших часів кочівники смажили на рожні туші зубрів і вепрів, коней і баранів, гусей і качок, зайців та іншої дичини. Сучасне блюдо відрізняється від усього цього тільки наявністю маринаду і більш дрібною нарізкою м'яса, що забезпечує швидку підготовку і високу ступінь прожарювання.
Можливість ласувати шашликом в будь-який час викликає інтерес населення до електрошашличниць. Зараз на ринку представлені моделі електрошашличниць як для дому, так і для промислового використання в кафе і ресторанах. Якщо параметри промислових приладів повинні відповідати їх реальному навантаженню, то при виборі побутового приладу треба враховувати його габарити, зручність у використанні, чищення та зберіганні. Розглянемо, які електрошашличниці від expert24.com.ua найбільш популярні на українському ринку і задовольнять потреби споживача.
Електрошашличниця – це прилад, що складається з нагрівального елемента (тена) і шампурів, розташованих в металевому кожусі. За рахунок нагрівання тена, м'ясо, нанизане на шампури, піддається термічній обробці, обсмажується. У продажу є два види електрошашличниць з вертикальним або горизонтальним розташуванням шампурів. Горизонтальні з'явилися раніше і були зроблені за подобою мангала, а вірніше, гриля, вони досі більш популярні в Західній Європі та США, а вертикальні користуються попитом в СНД, причому вітчизняні моделі в деяких випадках не тільки не поступаються, але і перевершують зарубіжні за популярністю.
Отже, ми з'ясували, що шашличниці можуть бути вертикальними або горизонтальними.
Ці прилади можна чітко розділити на вітчизняні та зарубіжні. Вертикальні агрегати в основному вітчизняні, а горизонтальні грилі найчастіше зарубіжного виробництва.
Крім того, електрошашличниці бувають промисловими і побутовими. Промислові відрізняються великим розміром і потужністю, більшою швидкістю приготування. Їх не варто розглядати для домашнього використання - вони потрібні тільки великим кафе або ресторанам.
Електрошашличниці відрізняються своїми численними дрібними функціями. Це і наявність/відсутність автоматичного провертання (оптимальним варіантом вважається близько двох оборотів в хвилину), та наявність/відсутність таймера (до 120 хвилин в деяких моделях), та наявність/відсутність функції автоматичного відключення після приготування страви, і регулювання температури на тенах.