Зарядка електромобіля вдома досить вигідна для їх власників: обходиться недорого та ще й можна підзаряджатися в будь-який час. Проте, до вибору зарядного пристрою варто підходити відповідально, враховуючи всі можливі нюанси.
Перевірка можливостей домашньої електромережі
Перед покупкою зарядного обладнання варто оцінити стан домашньої електромережі. Для цього можна звернутися до електрика, щоб він оцінив стан проводки в будинку. Для зарядних станцій зазвичай потрібна окрема лінія живлення з якісною ізоляцією та відповідним перетином проводів (зазвичай від 4 до 6 мм² залежно від потужності).
Також, потрібно переконатися, чи є у вашому розподільчому щиті вільні місця для підключення автоматів і ПЗВ(пристрій захисного відключення). Заземлення теж має бути, особливо для більш потужних станцій.
Визначте, потужність зарядної станції та порівняйте її з іншими споживачами електроенергії у будинку. Це потрібно для планування зарядки, щоб зрозуміти, чи не перевищений ліміт. Можна уточнити, чи є можливість збільшення ліміту потужності у вашому домі, за необхідності (але це може потребувати певної модернізації мережі).
Якщо у вас однофазна мережа, потужність зарядки буде обмеженою (зазвичай до 7,4 кіловат). У випадку трифазної мережі ви можете використовувати зарядні станції до 22 кВт. Загалом, якщо в будинку не вистачає потужності, або вона споживається на межі можливостей, придбайте зарядну станцію з динамічним регулюванням струму. Це допоможе уникнути перевантажень.
Варіанти заряджання
Зарядні станції для електромобілів, які підходять для домашнього використання можна поділити на портативні та стаціонарні (настінні).
Настінні станції монтуються на стіну будинку, гаража або на відкритому майданчику. Підключення: вимагає окремої лінії від електрощита, що забезпечує захист від перевантажень та більш надійну безперебійну роботу. Потужність - від 7 до 22 кВт (є винятки на 44 кіловати).
Портативні зарядні пристрої підключаються до звичайної розетки 220 вольт або до трифазної розетки (380 В) для більш потужних моделей. Їх можна легко переносити та використовувати в різних місцях. Можуть мати такі варіанти конекторів: GB/T AC, Type 1, Type 2 і Type Tesla. Потужність: від 3,7 до 22 кіловат. Мають компактні розміри та не потребують постійного місця встановлення. Деякі моделі мають вбудований дисплей та функцію регулювання струму.