Насіння різних сортів конопель зараз є популярною харчовою добавкою, що здійснює позитивний вплив на здоров’я людини у будь-якому віці. Воно містить багато корисних поживних речовин, дозволене до вживання вегетаріанцям, спортсменам, людям похилого віку, вагітним, жінкам, що годуються, та тим, хто дотримується дієти. Воно може бути очищеним та неочищеним.

Очищене насіння конопель не має верхньої твердої шкірки. Воно має тонкий горіховий смак, схожий на смак насіння соняшника чи кунжут. Його можна додавати у страви, або ж просто їсти ложкою з пакета. Неочищене насіння має хрумку тверду шкірку, тому перед вживанням його краще замочити на декілька годин у воді або перемолоти. Саме наявність цієї шкірки і є основною відмінністю між видами насіння.

Корисні властивості

Велику користь для організму несуть усі види конопляного насіння. До їх складу входять наступні корисні елементи:

  • вітаміни майже усіх груп, особливо багато вітаміну А, В,С, Е, РР, F;
  • фосфор, кальцій, залізо, цинк, магній, мідь тощо;
  • амінокислоти;
  • жирні поліненасичені кислоти Омега-3, Омега-6 та Омега-9.

Багатьох прихильників здорового харчування цікавить чи існує альтернатива конопляному насінню. Вчені довели, що його склад настільки унікальний, що жодне насіння не здатне замінити його повністю. В олії цього насіння міститься ідеальне співвідношення насичених та ненасичених жирних кислот, що важливо для правильної роботи усіх органів та систем організму. Окрім того, це насіння має сильну антиоксидантну дію та може вживатися дітьми з трьох років.

Конопляне насіння містить велику кількість легкозасвоюваного білка. В ньому його більше навіть ніж у чіа чи в льонові. Саме тому конопляне насіння гарно підтримує організм під час великих фізичних та розумових навантажень. Регулярне вживання конопляного насіння здійснює наступний вплив на організм:

  • покращує стан шкіри та омолоджує її;
  • активізує мозкову діяльність, покращує пам'ять та увагу;
  • нормалізує рівень цукру та гемоглобіну в крові;
  • відновлює м’язи;
  • покращує зір;
  • відновлює сон.

Завдяки великому вмісту клітковини семена конопель нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту. Неочищене насіння конопель містить більше клітковини ніж очищене, тому воно краще очищує кишківник та допомагає попередити проблеми в його роботі. Неочищене насіння рекомендується вживати для детоксикації організму та для схуднення. Воно швидко насичує, зменшує відчуття голоду та тягу до високовуглеводної їжі.

Застосування

Застосування насіння марихуани в кулінарії можливе у 4 видах:

  • цілісне. Заварюється у вигляді чаю, вживається у сирому вигляді, також з нього готуються гарніри;
  • у вигляді рослинного молока, олії чи у меленому вигляді. Додається в коктейлі, супи, пасти, каші;
  • пророщене. Вживається в сирому вигляді;
  • обсмажене. Ним посипаються салати та кондитерські вироби.

Найбільше користі для організму несе необроблене термічно насіння. Воно зберігає в собі усі вітаміни та мікроелементи.

Неочищене насіння складніше пережовувати в сирому вигляді, тому його бажано попередньо замочувати або перемелювати у борошно. Таке конопляне борошно більш поживне та корисне для людини. Його можна додавати у випічку, на кшталт хліба, печива, тістечок та млинців.

Також можна пророщувати. Для цього потрібна пласка тара чи таця, а також натуральна тканина, що дихає. Насіння промивається, перебирається та замочується на декілька годин. Потім воно викладається на змочену водою тару та прикривається зверху вологою матерією. Пророщування потрібно проводити в теплі. Перші паростки з’являться вже на третю добу. Пророщені насінини можна додавати у салати та їсти в сирому вигляді.

Джерело: Coffeeshop®