Ключовим нормативним актом у даному питанні є Житловий кодекс Української РСР (далі — ЖК), який і понині діє в Україні. При розгляді підстав для реєстрації ми будемо виходити з того, що житло знаходиться у приватній власності громадянина (в інших випадках будуть діяти дещо інші правила).
Дізнатися, як отримати прописку у Львові можна на propuska.com.ua
Отже, відповідно до ЖК, в будинку (квартирі) можуть бути зареєстровані:
- власник цього житла — ст. 150 ЖК (в такому випадку, як згадувалося вище, для реєстрації за місцем проживання власник надає документи, що підтверджують його право власності на цю нерухомість);
- члени сім'ї власника за згодою власника, ст. 150 ЖК (у такому разі в заяві члена сім'ї про реєстрацію за місцем проживання власник ставить відмітку про свою згоду на це). Згідно ст. 156, 64 ЖК до членів сім'ї власника житла належать його дружина (чоловік), їх діти і батьки;
- члени сім'ї власника за згодою власника можуть реєструвати в будинку (квартирі) своїх членів сім'ї — ст. 156 ЖК;
- неповнолітні діти вселяються до своїх батьків без згоди власника будинку (квартири) — ст. 156 ЖК;
- інші особи (не є членами сім'ї власника) можуть бути зареєстровані за місцем проживання за згодою власника — наприклад, якщо вони користуються житлом на підставі договору оренди. У такому випадку при реєстрації подається договір оренди житла.
Якщо вас цікавить прописка у Львові, то звертайтеся до нас.
Давайте проаналізуємо основні законодавчі норми, що стосуються наслідків реєстрації тих чи інших осіб у житло, що належить власнику:
Прописка жодним чином не впливає на право власності на житло. Прописка особи означає, що воно (особа) має право користування житлом — тобто, ця особа має право там проживати, користуватися комунальними послугами та ін. При цьому прописане особа не набуває прав володіння і (або) розпорядження житлом, ці права є лише у власника житла.