Напередодні весни, майже всі люди радіють теплу та початку появи різнобарвних відтінків. Але, це не стосується тих, хто страждає через алергію на цвітіння, або поліноз. Взагалі, вона супроводжується сльозоточивістю, закладеним носом, виснажливим сухим кашлем або чханням. При цьому, відповідні реакції викликає пилок, який утворюється від тих чи інших рослин, які цвітуть у певні місяці. Та щоб від незручних симптомів допоможуть безплатні фріспіни за реєстрацію без депозита, які відчинять цікавий світ азартних розваг у телефоні.
Які рослини спричиняють алергічну реакцію
Весняні загострення можуть виникнути через цвітіння приблизно, сотні рослин, серед яких в’яз, береза, акація, тополь тощо. Щобільше, реакція організму може виникнути залежно від розміру пилку (чим він дрібніший, тим більшою є ймовірність). Також, існують певні етапи цвітіння:
- З березня по квітень - дерева;
- З травня по червень - злакові трави;
- Серпнево-вересневий період цвітіння бур’яну.
Щоб боротися з негативним впливом цих чинників варто відразу звернутися до лікаря. Зокрема, фахівець матиме можливість оцінити поточний стан людини та призначити відповідне лікування. Ба більше, існує декілька порад, які допоможуть у профілактиці полінозу.
Перш за все, не варто ходити вулицею у пікові години цвітіння (з 5 до 10 ранку). Окремо, під час прогулянок, варто мати при собі маску та уникати прямих сонячних променів. А от, після повернення додому, потрібно ретельно вмитися, помити руки, промити ніс сольовим розчином та покупати домашню тварину (якщо це був, наприклад вигул собаки). Щоб пилок не потрапляв до оселі, на вікна варто встановити більш щільну сітку. Та й взагалі, треба частіше влаштовувати вологе прибирання.
Додатково про особливості алергенного пилку
Станом на сьогодні, полінозом хворіє від 3 до 4% населення Землі. Подібний стан з’являється, як реакція на пилок, який розноситься вітром або комахами. З цієї причини, алергічні реакції можуть виникати не тільки у мешканців міст, але й сільських місцевостей.
Відповідні частинки мають відношення до тих рослин, що поширені в Україні. Вони мають високу летючість та швидко продукуються, що впливає на їхній рівень у повітрі. Чутливість викликають ті осередки, що мають діаметр 25-30 мкм.