Ціна магістерської роботи для випускника вишу — багато часу на збір, обробку та інтерпретацію інформації. Однак розв'язати цю проблему можна, якщо структурувати та планувати свою роботу. Це два ключові аспекти, які роблять написання магістерської дисертації не лише менш складним, але й більш результативним. Тільки так можна забезпечити:

  • логічність та послідовність викладених аргументів, які зроблять дисертацію легкою для сприйняття та розуміння;
  • ефективність використання часу й ресурсів більш продуктивно, зосередившись на найважливіших аспектах дослідження.

Особливості побудови структури магістерської дисертації

Добре структурована й логічно побудована дисертація свідчить про аналітичні здібності та серйозне ставлення до роботи. Вона найпевніше отримає високу оцінку від рецензента.

Стандартна структура магістерської дисертації містить вступ, три розділи із висновками, загальний висновок та список використаних джерел. У вступі обґрунтовується актуальність теми дослідження, визначається мета, завдання, опис методів, які використовуватимуться для збору та аналізу даних. Також визначається наукова новизна, практична значущість його внеску в науку.

Перша частина обґрунтовує теоретичні засади дослідження. У ній автор ретельно аналізує зібрані літературні дослідження, концепції, підходи та методи, над якими уже працювали науковці різних країн світу за напрямом теми дисертації. Детальний опис методів, які використовувалися для збору та аналізу даних, та інформація про те, хто брав участь у дослідженні, які ресурси були використані, які труднощі виникли — усе це невіддільна частина робочого процесу. Отримані графічні результати дослідження у вигляді таблиць, графіків, діаграм тощо автор формує у процесі написання роботи, але розміщує їх наприкінці магістерської.

Залежно від теми дослідницької роботи та методичних рекомендацій у другій та третій частинах автор аналізує зібрану інформацію та пояснює їх зв'язок із теоретичними положеннями, викладеними в першому розділі.

На підставі викладеного робиться порівняння отриманих результатів з результатами інших досліджень, виявлення суперечностей та розбіжностей, формулювання гіпотез і перспектив подальшої роботи в цьому напрямі. Кожен розділ містить проміжний висновок, який узагальнює наведену в ньому інформацію. Основні результати дослідження, їх теоретичне і практичне значення, а також формулювання відповідей на дослідницькі питання, які були поставлені у вступі, автор пише в останній частині – у висновках.

Останній етап — рецензування, доопрацювання та перевірка на плагіат. Дисертація, яка пройшла ці етапи, з більшою ймовірністю матиме високу оцінку на захисті.

Поради щодо успішного написання дисертації

  • Заздалегідь плануйте свою роботу над магістерською дисертацією.
  • Не нехтуйте консультаціями з науковим керівником.
  • Працюйте виключно з офіційними ресурсами. Це допоможе уникнути часу на виправлення помилок через неправдивість даних.
  • Використовуйте комп'ютерні програми для обробки цифрової інформації та форматування.
  • Помилки — неминуча частина будь-якого дослідження. Не бійтеся їх, а вчіться робити висновки.

Якщо немає можливості самостійно написати магістерську дисертацію, її можна замовити на сайті компанії Writer Works.