Сьогодні ринок телематичного обладнання переповнений різними приладами для GPS моніторингу транспортних засобів. В Україні налічують безліч компаній, які здійснюють реалізацію GPS обладнання, а також їх монтаж та підключення до системи. Основним компонентом системи є GPS-трекер, який представлений у широкому асортименті. У продажу можна зустріти моделі українського, європейського, американського та китайського виробництва. Як вибрати відповідну модель і залишитися задоволеним покупкою? На які функції слід звернути увагу? Якими технічними характеристиками повинен володіти прилад? Яку платформу та програмне забезпечення вибрати?
Всі ці питання цікавлять майбутнього власника GPS трекера. GPS контроль комбайнів, комерційного та іншого транспорту важко уявити без спеціального обладнання, тому підхід до вибору моделі повинен бути гранично серйозним.
За допомогою сучасних бортових систем можна вирішити такі завдання:
- Контролювати витрати палива.
- Відстежувати експлуатацію та роботу транспортного засобу.
- Слідкувати за якістю керування, наприклад, визначати стиль керування.
- Ідентифікувати водіїв.
- Визначати технічний стан авто.
- Оперативно отримувати дані про порушення та форс-мажорні ситуації.
Пропонуємо розглянути кілька простих порад, які допоможуть правильно вибрати GPS моніторинг транспорту.
- Система має бути зручною та простою у використанні. Важливо також, щоб за її допомогою можна було формувати інформативні та вичерпні звіти відповідно до індивідуальних вимог компаній.
- Бажано, щоб обладнання та програмне забезпечення мали одного виробника. Це допоможе у майбутньому виключити безліч проблем, а також скоротити час та кошти на технічне обслуговування.
- Система має працювати стабільно, навіть якщо до неї буде підключено додаткове обладнання.
- Наявність можливості інтегрувати моніторингову систему з іншими системами компанії є вагомою перевагою, оскільки дозволяє покращити ефективність та керування автопарком.
Супутникова система моніторингу в сучасному виконанні відрізняється широким набором функцій, які просто не використовуються багатьма автопарками, але можуть стати в нагоді в майбутньому.