Окремі продукти харчування погано взаємодіють з ліками. Вони здатні пригнічувати їхню дію та сприяти розвитку побічних ефектів. Щоб ви могли уникнути цього, ми заручились підтримкою фармацевта та дізнались, яких правил слід дотримуватись щодо сумісності ліків та продуктів.
eТabletka

1. Перед покупкою ліків в інтернет-аптеці обовʼязково ознайомтесь з інструкцією. Оскільки там має бути вказано, коли слід приймати ліки. Прийом натщесерце означає, що лікарський засіб має опинитись в шлунку за 20-40 хвилин до сніданку. Примітка “до їжі” вказує, що вживання ліків варто здійснити за пів години. А “після їжі” сигналізує, що прийом ліків потрібно відкласти на 30-40 хвилин після її споживання. В разі, коли в інструкції відсутня інформація щодо прийому ліків, вони вживають за 30 хвилин до продуктів харчування.

2. Уникайте конфліктів між продуктами та ліками. І ліки, і продукти містять хімічні елементи. Поєднання деяких з них може бути небезпечним для здоровʼя. Наприклад, цукор в каві або чаї здатен блокувати дію антибіотиків. Молочні продукти  протипоказані, якщо мова йде про лікування антидепресантами. Грейпфрут та його сік негативно взаємодіють з іншими корисними речовинами. А препарати з кальцієм несумісні з напоями, основою яких є лимонна кислота. Дізнайтесь більше про сумісність ліків у лікаря або фармацевта в аптеці!

3. Відмовтесь від споживання алкоголю. Наслідки поєднання ліків з алкоголем можуть бути катастрофічними. Він в змозі не лише збільшувати ризик побічних ефектів, а й викликати негативні реакції в організмі. Приміром його вживання разом з антикоагулянтами може спровокувати кровотечу та навіть інсульт. А взаємодія зі звичайним парацетамолом — стати причиною проблем з нирками. Крім того, алкоголь з антидепресантами, седативними препаратами та антибіотиками — це вкрай небезпечно.

4. Узгоджуйте все з лікарем. Його слід інформувати про всі ліки та продукти харчування, які ви вживаєте. Це ключова умова для ефективного та безпечного лікування. Позаяк лише лікар може надати потрібні рекомендації щодо сумісності, дозування та інших аспектів прийому ліків. Тим більше, існують продукти, які, навпаки, покращують дію лікарських засобів. Наприклад, вітамін С чудово взаємодіє з їжею, яка містить залізо. Цей союз допомагає краще засвоювати їжу рослинного походження.

5. Включайте до свого раціону винятково здорову їжу. Щоб підвищити ефективність лікування, ваша дієта має бути збалансованою. Тому не варто ігнорувати різні групи продуктів, які збагачені поживними речовинами. Овочі, фрукти, білки, здорові жири — це те, що потрібно для здоровʼя організму.

6. Занотовуйте інформацію про прийом ліків та продуктів в період лікування. Якщо виникнуть складнощі, ці записи допоможуть визначити причину та усунути її.

7. Не починайте самолікування. Цей процес може нашкодити організму. Всі рішення щодо прийому того чи іншого лікарського засобу, його дозування, термінів початку та закінчення — приймаються лікарем. З урахуванням ваших потреб, стану здоровʼя та протипоказань.

Дотримуйтесь цих правил та піклуйтесь про своє здоровʼя!