Скарги споживачів, пов'язані з купівлею вживаних автомобілів, продовжують надходити дуже часто і становлять значну частину споживчих спорів.

auto-star

1. Перевірте історію автомобіля

Перед купівлею вживаного автомобіля ви повинні перевірити історію автомобіля, попередню історію використання та обслуговування, а також і самих власників. За бажання також можна замовити перевірку історії автомобіля як платну послугу.

2. Переконайтеся, що автомобіль перебуває в хорошому технічному стані

До передпродажної перевірки варто залучити фахівця, який здатен оцінити технічний стан автомобіля. Автомобіль може бути оглянутий постачальником послуг технічного огляду або авторизованою компанією з технічного обслуговування та ремонту автомобіля.

Автомобіль необхідно оглядати при хорошому освітленні, щоб було видно можливі зовнішні пошкодження кузова, наявність іржі, а також була можливість оцінити стан стекол, світлотехніки та шин. Обов'язково перевірте також стан різних агрегатів автомобіля (фари, кондиціонер, склоочисники, сигналізація, аудіосистема тощо). Крім зовні помітних дефектів, необхідно провести діагностику для виявлення прихованих помилок.

3 Здійсніть пробну поїздку.

Доцільно домовитися з продавцем про ретельний і тривалий тест-драйв, щоб можна було перевірити автомобіль на шосейній швидкості. Таким чином, виявляються можливі проблеми: чи вмикаються всі передачі, чи є шум і вібрація, чи не відводить машину в бік, чи "плаває" автомобіль дорогою, чи гуде що-небудь тощо. Експлуатація автомобіля в нормальних умовах дає змогу визначити стан автомобіля і виявити ті помилки, які не були виявлені під час передпродажного огляду. Це також гарантує, що обраний транспортний засіб відповідає очікуванням з точки зору зручності використання та інших характеристик.

5. Оформіть необхідні документи.

Важливо укласти письмовий договір купівлі-продажу, в якому зазначено продавця автомобіля (контакти), ціну, дані автомобіля, комплектацію і стан, показання пробігу. Крім того, в договорі мають бути прописані всі (особливі умови), про які домовилися покупець і продавець, зокрема виявлені дефекти автомобіля тощо. Також добре було б домовитися про те, як діяти в разі виникнення технічних проблем із транспортним засобом, де, як і в які строки усуватимуться помилки.

Якщо є можливість, оплатіть покупку банківським переказом. Таким чином, залишається слід угоди, а узгоджену вартість транспортного засобу легше довести надалі. Також доцільно зберегти оголошення про продаж, документи, що описують технічний стан автомобіля тощо, пов'язані з угодою.

Джерело: https://auto-star.ua/cars