Сучасний санвузол – це більше ніж кімната для гігієнічних процедур. Продуманий дизайн та правильне використання простору створюють особливу атмосферу для відпочинку та розслаблення після напруженого дня.

Зазвичай площа стандартних ванних кімнат невелика, тому важливо правильно підібрати кольори, обладнання та декор, а також грамотно розмістити сантехніку та інше обладнання, щоб не було ефекту захаращення.

Що можна зробити, щоб ваша ванна виглядала візуально просторою і водночас відповідала сьогоднішнім трендовим напрямкам?

Світла плитка

Хоча дизайнери пропонують велику різноманітність колірної гами керамічної плитки, у маленьке приміщення краще вибрати плитку пастельних, світлих відтінків. Кремові, пудрові, молочні, ніжно-зелені, блакитні, приглушено-рожеві кольори роблять простір більше і створюють відчуття легкості та свіжості.

Підвісні конструкції

Всім відомо, як важко прибирати у ванній, коли підлога заставлена сантехнікою та меблями – повернутися ніде! Підвісні унітази, біде, навісні полички та невеликі шафки допоможуть значно заощадити місце, а прибирання та дезінфекція поверхонь стане максимально швидкою і простою справою.

Правильні світильники

Освітлення ванної кімнати має бути оптимальним, але не різати очі. Найкраще підійдуть світильники на стелю з плоским профілем, LED лампи по периметру дзеркала або точкові світильники, розташовані в різних зонах на стіні або стелі.

Консольні раковини

Така модель чаш для вмивання не передбачає підставок або тумб під основу. Тому вивільняється додатковий простір для кошиків, ящиків для купального приладдя або білизни. Підберіть для раковини хромований сифон, він добре поєднується з металевим краном та іншими хромованими елементами у ванній кімнаті.

Плитка для стільниці

Якщо ви вирішили обладнати санвузол тумбою під раковину, подбайте, щоб стільниця була оброблена спеціальною плиткою, її можна зробити на замовлення. Тумба органічно впишеться в інтер'єр та буде надійно захищена від вологи.

Пральна машина під умивальником

Багатьом знайома проблема – як у маленьку ванну помістити пральну машинку? Вихід є, змонтуйте обладнання, розмістивши його під основою умивальної раковини. Форма та комплектація деяких моделей раковин просто створена для такого сусідства!

Душова кабінка

Такий варіант – чудова альтернатива громіздким ваннам, що займають практично весь простір. Дизайн душових кабін добре вписується в сучасний інтер'єр, а різні функції зроблять водні процедури ще приємнішими.

Гігієнічний душ

Як перетворити звичайний унітаз-компакт у біде? Встановіть поряд з ним гігієнічний душ, це не вкраде дорогоцінне місце, але додасть комфорту. До того ж конструкція виглядає гармонійно, особливо якщо ванна кімната оформлена в стилі хай-тек або мінімалізм.

Душові без піддона

Сучасні душові кабінки можна обладнати без піддона, вони дуже стильно виглядають, полегшують простір, особливо при прозорих перегородках. Все що потрібно – це надійна гідроізоляція, відповідне покриття для підлоги та вбудована система «антипотоп».

Декоративна фонова плитка

Якщо підлога та стіни виконані в одній колірній гамі та виглядають нудно, можна зробити акцентну ділянку на фоновій плитці в душовій зоні. Тут є де розгулятися фантазії – орнамент, мозаїка, панно з плитки, головне, щоб вам сподобалось!

Тропічний душ

Душова система має бути якісною, зручною та добре вписуватися у загальну стилістику. Зверніть увагу на комплекти для душу “тропічний душ”, він виглядає сучасно, відрізняється великою площею зрошення – ви отримаєте справжнє задоволення від водних процедур!

Сантехніка різних кольорів

Якщо дизайн ванної кімнати передбачає окрему ванну, спробуйте освіжити інтер'єр за допомогою кольорової сантехніки. Дуже цікаво виглядає ванна, де забарвлена лише зовнішня поверхня, а внутрішня чаша залишається білою. Можна вибрати яскраві соковиті кольори, темні, приглушені – все залежить від ваших уподобань.

Мраморна плитка

Оздоблення мармуром наповнює кімнату камерною атмосферою, особливо коли йдеться про справжню шляхетну плитку. Але імітація на кераміці виглядає нітрохи не гірше – мармуровий малюнок на настінній та підлоговій плитці добре гармонує з білою та кольоровою сантехнікою.

Гідромасажні ванни

Класичні прямі та кутові ванни з гідромасажем – чудовий варіант для любителів поніжитися в піні та зробити догляд за тілом комфортним та корисним. Незвичайні вигини, кілька форсунок, цікаве оздоблення перетворюють таку ванну на акцентний арт об’єкт в інтер'єрі кімнати.

Як видно, жодних суворих правил оформлення ванних кімнат немає. Головне – дотримуватись обраної базової стилістики, вміло поєднувати кольори та підключити фантазію.