Шкода, завдана слимаками в домогосподарстві, саду та городі, може відрізнятися залежно від конкретних обставин. Загалом, небажано терпіти нашестя шкідників та чекати, доки вони попсують урожай і майно. Вжиття профілактичних заходів, щоб уникнути їх появи та своєчасне вирішення будь-яких проблем зі слимаками за допомоги продукції Good Harvest https://good-harvest.ua/products/21/12/ може допомогти зменшити потенційну шкоду. Якщо клієнт вирішив боротися зі слизнями, то є різні методи. Основні з них – це фізичні бар’єри, пастки, ручний збір, посадка-компаньйон та органічні відлякувачі.

Чи варто боротися зі слимаками

Рішення щодо боротьби зі слимаками у саду чи на відкритому повітрі залежить від кількох факторів:

Пошкодження рослин. Слимаки  завдають значної шкоди рослинам, харчуючись листям, стеблами та плодами.

- Цілі садівництва. Варто ретельно доглядати сади, щоб виростити певні культури, які вразливі до пошкодження слимаками.

- Вплив на навколишнє середовище. Деякі методи боротьби зі слимаками, мають негативний вплив на навколишнє середовище.

- Природні хижаки. Це птахи, жаби та деякі комахи, вони регулюють популяцію слимаків природнім шляхом.

- Інтегрована боротьба зі шкідниками. Цей підхід сприяє стійким і найменш токсичним методам для боротьби зі шкідниками. 

Деякі садівники можуть бути не проти кількох слимаків і вважають як частину природної екосистеми, інші вживають заходів.

Які засоби для слизнів є на платформі Гуд Харвест

Існує кілька засобів і методів боротьби зі слимаками у саду чи на городі. Варто зайнятися створенням фізичних бар'єрів, щоб слимаки не дісталися до рослин. Також деякі з господарів використовують діатомову землю, туди входить подрібнена яєчна шкаралупа або грубий пісок. Таким чином, створюється жорстка поверхня, на якій слимакам буде важко орієнтуватися.

Встановлюють пивні пастки, де ємність закопують на рівні землі і наповнюють пивом. Це приваблює слимаків, вони заповзають і тонуть. Вночі або рано вранці, коли слимаки найбільш активні, їх вручну збирають із рослин. Викинувши у відро з мильною водою або герметичний контейнер.

Посадка певних квітів, трави чи овочів, які діють як природний відлякував – це більш гуманніший спосіб боротьби зі слизнями. Ефективними є чорнобривці, лаванда, розмарин, м’ята та фенхель. Продукти, що містять фосфат заліза або нематоди, є безпечними для рослин, тварин і навколишнього середовища, але стримують слимаків. Є дуже багато й інших народних методів позбавлення території від слимаків. Можна користуватися ними, або просто придбати перевірені засоби на платформі Гуд Харвест.