Індивідуальне теплопостачання шляхом облаштування підігріву підлоги стало чи не найпоширенішим способом підтримання комфортної температури в домівках. Нічого дивного в цьому немає, адже кожен хоче, щоб вдома було затишно, й при цьому не витрачати надто багато коштів.

Якщо монтаж теплої підлоги виконано правильно, це розв’язує одразу обидва завдання. По-перше, власник помешкання може самостійно регулювати підігрів, і не залежати від теплопостачальної організації. По-друге, тепла підлога дозволяє суттєво економити на опаленні завдяки тому, що нема потреби в транспортуванні теплоносія на велику відстань.

По-третє, ви не залежите від стану загальних тепломереж, отже, вас не лякатимуть раптові пориви труб в найхолодніший сезон.

Тепла підлога окуповується за декілька сезонів, тому витрати на монтаж слід вважати інвестицією в підвищення якості вашого житла, а, отже, і його ринкової вартості.

В чому полягають нюанси при облаштуванні теплої підлоги?

Перед тим як приступити до безпосереднього монтажу, вам доведеться з'ясувати для себе ряд питань. Звісно, найкраще звернутися за роз'ясненнями до фахівців. Але ви повинні знати, 

якого типу теплу підлогу краще використати у ваших умовах (електричну, водяну тощо);

Чи немає якихось обмежень щодо використання? Приміром, якщо ви хочете встановити підлогу з електропідігрівом, треба знати, чи розрахована електромережа вашої домівки на збільшене навантаження.

Для влаштування теплої підлоги треба передбачити досить багато моментів, зокрема, облаштування розподільчих вузлів в окремих кімнатах (за потреби). Слід передбачити їх розташування, щоб вони не впадали в око і водночас були доступними.

Варто пам’ятати, що тепла підлога — це інженерна система, яка розрахована на десятиліття експлуатації. Вона виконується прихованим методом, а тому монтаж теплої підлоги повинен бути проведений досконало, адже ремонтувати таку систему дуже складно і дорого.

Ще одну особливість при установці теплої підлоги підказали фахівці Бригад Стяжко https://styazhko.com.ua/. Мова йде про стяжку, якою покривають зверху всю систему, щоб створити міцну основу для подальшого оздоблення та безпроблемного користування.

На думку майстрів, важливу роль при укладанні стяжки відіграє товщина шару і матеріал стяжки. В окремих випадках до звичайної суміші додають спеціальні пластифікатори, які забезпечують достатню пластичність для теплового розширення. Товщина шару важлива, тому що існують оптимальні розраховані показники тепловіддачі. Занадто товстий шар стяжки буде надзвичайно міцним, але при цьому забиратиме забагато тепла на власний нагрів. Занадто мала стяжка може не витримати навантаження та розкришитися.

 

Отже, при монтажі теплої підлоги варто звертатись лише до перевірених фахівців, щоб забезпечити якісний та довговічний результат.