Найпотужнішим інструментом для управління фінансами компанії є BAS фінансовий облік. Він дозволяє:
- відстежувати діяльність компанії у фінансовому плані;
- проводити ефективний аналіз доходів і витрат;
- формувати бюджет;
- моніторити рух коштів;
- створювати звітність.
Щоб використовувати на 100% потенціал BAS фінансового обліку, рекомендується застосовувати спеціалізовані програми для бізнесу BAF. З їхньою допомогою можна адаптувати стандартний функціонал системи з урахуванням нюансів діяльності конкретної компанії, підприємства. Додатковим плюсом є зручний інтерфейс, що дозволяє ефективно взаємодіяти із фінансовими даними.
Особливості створення бізнес-програм BAF
Щоб розробити бізнес додатки BAF, потрібна система вузькопрофільних знань, у тому числі – й у галузі програмування. Найголовніше завдання полягає у відстеженні потреб клієнтів, що дозволяє на їхній базі сформувати ефективно діючу систему обліку.
Прикладом ефективних BAF є система управління витратами. Її можна поєднати з BAS фінансовим обліком для оптимізації витрат. Варіантом корисного BAF також може стати система управління накопичувальною знижкою. З її допомогою здійснюється грамотне управління програмою лояльності компанії: знижки нараховуються автоматично, аналогічний чином відбувається процес обліку.
Варто пам'ятати, що частиною ефективного контролю фінансів є система бухгалтерського обліку. З її допомогою можна відстежувати фінансові потоки, безпомилково формувати звітність, мінімізуючи кількість помилок.
Обираючи систему бухгалтерського обліку рекомендується звертати увагу на перелік доступних функцій та можливість об'єднання з іншими системами. Впливає на вибір також рівень складності процесів бізнесу, необхідність регулярної звітності. Прикладом систем бух обліку, що мають значний функціонал і можливості інтеграції є:
- 1С:Підприємство;
- Zvit;
- Maieutica.
Переваги BAS та BAF
Розглянемо переваги фінансового обліку BAS та додатків BAF.
- Підвищення точності обліку з можливістю своєчасно враховувати доходи та витрати, аналізувати витрати на виробництво, керувати рухом фінансів.
- Оптимізація процесів виробництва, покращення сервісу, підвищення ефективності роботи.
- Швидкий доступ до фінансової інформації, отримання необхідних онлайн даних з можливістю швидко реагувати на зміни.
- Вдосконалення аналітики з метою прогнозування тенденцій у майбутньому.
- Мінімізація шахрайства та помилок, сприятливий вплив на репутацію компанії.
Для вибору найбільш зручної системи бухгалтерського обліку з метою управління фінансами потрібно попередньо вивчити потреби та проаналізувати поточні бізнес-процеси. Ефективний фінансовий облік забезпечується не тільки наявністю бізнес-додатків або налаштованою системою. Необхідні кваліфіковані працівники, здатні до грамотного аналізу даних та ефективного використання системи.