Самокат з електричним двигуном — must have для користувачів, яким доводиться щодня долати значні відстані пішки. Двоколісний транспортний засіб полегшує та прискорює пересування, зменшує навантаження на ноги та дозволяє економити на таксі. Можливості самоката залежать від його технічних характеристик та особливостей конструкції. За специфікаціями можна підібрати оптимальний варіант як для розмірених поїздок містом, так і для сміливих трюків на облаштованих майданчиках. 

Для щоденної експлуатації можна замовити електросамокат за посиланням https://www.moyo.ua/ua/gadgets/elektro_transport/elektrosamokaty/. Щоб не помилитися з вибором, доцільно орієнтуватися на 5 аспектів. 

Максимальне навантаження

Самокат, вантажність якого ідентична вазі власника, не зможе працювати на повну потужність. Потрібен хоча б невеликий запас — для перевезення багажу, а також комфортного заїжджання вгору або руху проблемними дорогами. Наприклад, якщо водій важить близько 80 кг, самокат має витримувати хоча б центнер.

Для кремезних водіїв призначені транспортні засоби, розраховані на 120-150 кг з доброю системою амортизації. 

Різновид батареї

Свинцево-кислотний акумулятор — неактуальне рішення, у якого недоліків більше, ніж переваг. Він важкий та громіздкий, тому робить самокат не ергономічним. Циклів зарядки витримує небагато, до того ж високою місткістю не відрізняється. Альтернатива, яка заслуговує уваги, — літієвий елемент живлення. Для нього характерні такі плюси:

  • можливість тривалого зберігання майже без саморозряджання;
  • стабільність ресурсу роботи;
  • пришвидшене (у порівнянні зі свинцевими батареями) заряджання.

Дальність поїздки на одному заряді

Найпотужніші моделі здатні подолати до 100 км без до заряджання. Однак коштують вони дорого, та й впоратися з керуванням зможе не кожен. Доведеться добряче потренуватися, щоб навчитися маневрувати та долати круті підйоми на високій швидкості. 

  1. Для сімейного відпочинку неподалік від дому підійде самокат з невеликим акумулятором та пробігом менш як 15 км. 
  2. Щоб їздити на роботу щодня, доведеться придбати у магазині https://www.moyo.ua/ua/gadgets/elektro_transport/elektrosamokaty/dlya_vzroslyh/ електросамокат для дорослих з дальністю руху до 25-30 кілометрів.
  3. Для тривалих прогулянок та катання за межами міста знадобиться самокат з запасом ходу понад 60 км.

Колеса

Міські самокати здебільшого оснащують невеликими або середніми колесами. Оптимальний діаметр — 8-10 дюймів. Найпопулярніші типи — суцільні (литі) або перфоровані. 

«Позашляховики», адаптовані до складного рельєфу, їздять на 11-дюймових та більших колесах з пневматичними шинами. Вони добре поглинають вібрацію та компенсують нерівності дороги.

Система гальмування

Дискові гальма ефективні та потужні. Швидко спрацьовують та мають високу гальмівну здатність. Через розташування на колесах схильні до механічних пошкоджень у разі падіння.

Барабанні — надійно захищені від вологи та бруду. Реагують майже миттєво, тому можна загальмувати навіть в екстреній ситуації. Мінус — складність ремонту та технічного обслуговування.

Електронно-дискові — один з найбезпечніших варіантів. Особливості: зменшений гальмівний шлях, стабільність, блискавичне спрацьовування. 

Що більше особливостей проаналізовано при виборі, то менше несподіванок чекає під час експлуатації. Непередбачуваність для електротранспорту — радше недолік, ніж перевага, тому для власної безпеки краще заздалегідь «пройтися» всіма специфікаціями.