Геморой – це провідна проблема сучасної проктології. Дослідження говорять про 120 випадків на кожну 1000 чоловік. Найчастіше від цієї хвороби страждають люди віком від 30 до 50 років, переважно чоловіки - вони стикаються з проблемою в 3-4 рази частіше за жінок2. Але це не означає, що жінки переносять геморой легше. Часто стикаючись з ним після пологів, вони опиняються у ще більш складному становищі, ніж чоловіки, оскільки змушені поєднувати інтенсивний догляд за немовлям та лікування, відмовлятися від багатьох препаратів через грудне вигодовування. Однак якщо розпочати терапію вчасно та розумно підібрати її засоби, пов'язаний із захворюванням на дискомфорт можна звести до мінімуму.
Як позбутися геморою, читайте на https://procto-glyvenol.com.ua/!
Діагностика геморою
Поставити точний діагноз, ґрунтуючись лише на самопочутті, неможливо. Подібні симптоми можуть давати колоректальний рак. Тому при неприємних відчуттях у кишечнику, особливо якщо є ректальна кровотеча, треба звернутися до лікаря-проктолога та пройти обстеження.
Воно включає пальцеве дослідження, а також інструментальні методи діагностики (аноскопія, ректо-, колоно-іригоскопія). Додаткові інструменти використовують для того, щоб лікар міг візуально оцінити стан кишки — тактильного обстеження може бути недостатньо.
Лікування геморою
Дивлячись за станом хворого, лікар може призначити консервативне та хірургічне лікування. Консервативна терапія геморою включає системну і місцеву медикаментозну терапію, а також фізіотерапію. Хірургічне лікування застосовується, якщо консервативне не дало ефекту. Воно може бути малоінвазивним.
Профілактика геморою
Для профілактики геморою потрібно додати до свого розкладу практично будь-яку фізичну активність: ходьба, танці, плавання — вибирайте до смаку!
Також важливо переглянути меню, щоб унеможливити запори. У ньому має бути більше їжі, багатої клітковиною (ягоди, фрукти, овочі). Допустимо приймати готову клітковину.
Рекомендується випивати щодня не менше 2-2,5 літрів води. Це необхідно, оскільки причиною зайвого ущільнення калу та запорів часто є недолік рідини в організмі.
Що не можна робити при геморої?
При геморої протипоказані:
- фізичні вправи з підняттям тягарів та присіданнями;
- велоспорт, їзда на мотоциклі, коні;
- тривале перебування у статичній позі, особливо сидячи.
У разі сидячої офісної роботи постарайтеся додати до неї більше руху, наприклад, якщо потрібно переговорити з колегою – сходіть до нього, а не дзвоніть до сусіднього кабінету. Також кожні 2 години потрібно вставати та розминатися. Вдома можна робити спеціальну гімнастику.