Гумус - це родючий шар ґрунту, до складу якого серед інших речовин входять гумінові та фульвові кислоти. Солі цих кислот називаються гуматами. Гумат калію - це біологічно активна речовина, що стимулює роботу кореневої системи і тим самим допомагає рослинам повноцінно засвоювати харчування. Під дією деяких факторів, наприклад, стресів та різких похолодань, коренева система починає збоїти і може взагалі перестати функціонувати, а гумати стимулюють її виділяти більше ферментів для переробки мінеральних елементів. Внаслідок впливу на кореневу систему гуматів рослина набагато краще вбирає із ґрунту необхідні їй елементи.

По своїй суті гумат калія є природним хелатором, що переводить елементи живлення в форму, що легко засвоюється корінням. І в цьому його основна цінність. Без допомоги гумату рослина може засвоїти не більше половини всіх поживних елементів, які ми вносимо ґрунт. Частина з незасвоєних елементів переходить у незручні для рослин сполуки. Інша частина вимивається поливною і дощовою водою на таку глибину, що стають зовсім недоступними для коріння, а такі елементи, як аміак з селітри або гною, випаровуються. Таким чином, значна кількість поживних речовин просто не доходить до рослини і марно витрачається.

Купити гумат калію ви можете в інтернет-магазині ferteffect.com.ua!

Про користь гумату калію

У піщаному ґрунті без додаткових підживлень хорошого врожаю не виростити, а оскільки кожен городник намагається вичавити зі своєї ділянки максимум користі і при цьому хоче отримати екологічно чистий продукт, гумат у прямому значенні цього слова є порятунком. При внесенні гуматів у ґрунт підвищується її родючість та покращується структура, а при листових обробках гумати активізують обмін речовин, і це особливо актуально у сильну спеку, під час якої у рослинах зупиняються всі процеси. Звичайно, якщо на термометрі 50 ⁰C, то не врятують і гумати, але якщо буде не так спекотно, вони підвищать опірність рослин і прискорять процес обміну речовин.

Однак слід знати, що бездумне застосування гумату може зробити зворотний ефект. Ніколи не використовуйте для овочів гумат натрію: цей елемент є антагоністом калію та заважає рослинам його засвоювати. Для роботи з овочами потрібний саме гумат калію.

Велике значення має і те, з чого зроблено гумат. Якщо в його основі натуральні гумінові кислоти, отримані при переробці торфу, сапропелю або деревного вугілля, його біологічна активність буде дуже високою, набагато вище, ніж у штучних гуматів.