Бруд, погано закріплена на одязі фурнітура, а також дрібні речі з кишень одягу при пранні з барабана потрапляють у бак, а при зливі затримуються дренажним фільтром. Завдяки такому конструктивному рішенню, вдається уникнути пошкоджень лопатей та заклинювання насоса, що призвело б до серйозних несправностей та необхідності часто замовляти ремонт пральної машини.

Але щоб цей задум виробника працював, необхідно регулярно очищати фільтр, бо при його переповненні, весь вміст може проникнути всередину насоса і зламати його. Якщо профілактика не проводиться тривалий час або фільтр потрапляє великий предмет, часто виникають ситуації, коли викрутити пробку або витягнути сам фільтр звичайними способами не вдається.  Наші майстри с ремонту пральних машин з сервіс-центру -  remont57.kh.ua/remont-stiralnih, розглянуть ці ситуації, коли не вдається традиційними способами викрутити пробку зливного фільтра та варіанти розв'язання проблеми.

ремонт пральної машини

Як витягти зливний фільтр, що заклинив.

Багато користувачів ігнорують рекомендації виробника щодо регулярного очищення дренажу і, в міру накопичення у фільтрі сміття, з'являються різні проблеми зі зливом:

  • відпрацьована рідина не відкачується з бака або йде дуже повільно. При цьому цикл переривається, і на табло або на індикаторах лицьової панелі відображається відповідна помилка;
  • з'являються збої у роботі програм, особливо в етапах, що зі зливом води;
  • При роботі дренажної помпи з'являється сильний шум, а іноді й постукування чи скрегіт.

витягти зливний фільтр

Подібним чином прання поводиться також при попаданні у фільтр зливу досить великих деталей одягу чи сміття. У разі, щоб продовжити прання, достатньо очистити дренаж. Але не завжди з першого разу вдається викрутити пробку горловини фільтра, а в багатьох випадках – витягти фільтр із надр машинки.

Чому не вдається очистити фільтр

Щоб дістатися пробки фільтра, достатньо відкрити лючок або зняти декоративну панель у нижній частині прання. Із цим зазвичай проблем не виникає. Але викрутити пробку вдається не завжди. Вона може намертво "прикипіти" до різьблення або ручка вдається трохи повернути, але далі пробка не провертається. Іноді навіть викрутивши пробку, дістати сам фільтр із горловини не вдається.

Причинами такої поведінки дренажного вузла найчастіше є:

  • предмети та деталі одягу, що потрапили у фільтр із бака. Ворс, волосся або невеликі елементи одягу (шкарпетки, хустки та ін.) можуть надійно заблокувати фільтр у горловині;
  • накип, що накопичилася на різьбленні з моменту останнього очищення фільтра.

Щоб запобігти таким ситуаціям, наші фахівці рекомендують регулярно (як мінімум один раз на квартал) очищати дренаж.

Ефективні методи для розблокування пробки фільтра зливу

Ефективні методи для розблокування пробки фільтра зливу

Якщо не вдалося дістатися фільтра зливу способом, описаним у посібнику користувача, можна спробувати застосувати такі хитрощі:

  • Скористайтеся домашніми інструментами або іншими пристроями. Кришка фільтра оснащена ручкою, яку можна використовувати як основу важеля. Але ці операції потрібно виконувати акуратно і не перестаратися, тому пластикову пробку можна пошкодити.
  • Нахилити стиралку назад (можна сперти на стінку) і постукати рукою по пробці фільтра. У багатьох випадках сторонні предмети змістяться вниз горловиною, трохи далі від кришки фільтра, і розблокують пробку. У такий спосіб можна також зняти блокування та у випадках, якщо не можна витягнути сам фільтр із горловини.
  • Демонтувати зливну помпу, очистити равлик і витягнути фільтр назовні. При цьому від'єднують равлик від помпи та через отвір, що звільнився, очищають засмічення. Цей спосіб підійде для будь-якого виду блокування. Але у зв'язку з відносною складністю цей варіант використовують тільки у випадках, якщо не вдалося вирішити проблему попередніми методами.

Перш ніж починати будь-які дії з вилучення зливної помпи будь-яким описаним способом, потрібно знеструмити пральну машину, витягнувши вилку шнура з електророзетки та перекрити вентиль подачі води.

Як демонтувати зливну помпу

Існує кілька способів дістатися зливного насоса. Вибір того чи іншого варіанту залежить від конструкційних особливостей вашої прання. У передніх моделях існує три методи демонтажу насоса з равликом:

  • Через днище. Це найпростіший спосіб дістатися до помпи, але він не є універсальним, тому що в деяких моделях доступу до насоса перешкоджають інші конструкції машинки або датчик системи захисту від протікання. Для цього нахиляють пральну назад або укладають на бік, після цього демонтують насос і прочищають отвір.
  • Через задню стінку знявши відповідну панель. Такий спосіб застосовується лише до моделей деяких виробників (наприклад Ardo). Панель закріплена кількома шурупами і зняти її не викликає труднощів.
  • Спереду, попередньо демонтувавши всі частини лицьової панелі разом із дверцятами люка. Такий спосіб є найскладнішим, але єдиним, який підійде для більшості модифікацій різних лінійок Bosch та Siemens. Щоб дістатися до насоса, знадобиться зняти верхню кришку, витягнути лоток-кювету для миючої хімії, відвести вбік лицьову панель з індикаторами, послабити хомут ущільнювальної манжети, після чого заправити її в бак, відключити дроти від модуля ПБЛ і лише потім та зняти його.

У модифікаціях з вертикальним завантаженням помпу можна демонтувати, знявши бічну стінку яка знаходиться ближче до сервісного лючка зливного фільтра. Якщо ви не маєте досвіду розбирання складних технічних пристроїв, щоб не пошкодити інші вузли або деталі, викличте майстра сервісцентру.

демонтувати зливну помпу

Порядок очищення елементів дренажу

Якщо вам вдалося отримати доступ до зливної помпи, щоб відновити роботу зливного тракту, необхідно виконати таке:

  • від'єднати клеми проводів живлення насоса;
  • під патрубки равлика підставити невелику місткість або підкласти ганчірку, що добре вбирає воду;
  • використовуючи плоскогубці, послабте хомут, що фіксує зливальний рукав від бака до насоса та від'єднайте його від патрубка равлика;
  • спробуйте прочистити внутрішню частину равлика через отвір, що утворився. Якщо витягти предмети, які блокують насос не вдалося, доведеться продовжити розбирання;
  • ослабте хомут, що утримує зливальний шланг на равлику і зніміть його;
  • викрутіть шурупи, що утримують дренажну помпу на корпусі прання;
  • розклавши або викрутивши кріплення, від'єднайте помпу від равлика і прочистить її зсередини.

Після цього пробка фільтра повинна легко викрутитись. Якщо це зробити все одно не вдається, значить пробка "прикипіла" до різьблення через підвищену жорсткість води. Щоб "розчинити" накип можна замочити равлик у розчині харчової лимонної кислоти. Щоб не пошкодити пластикові елементи, вода має бути не гарячою за 60°. Для відмочування потрібно залишити равлик у розчині на кілька годин. Після цього спробуйте вийняти фільтр. У складних випадках доводиться міняти фільтр-уловлювач на новий.

Якщо у вас не вдалося самостійно усунути несправність, зв'яжіться з диспетчером нашого сервісцентру, детально розкажіть про проблему та погодьте час візиту майстра.