Як проявляється згубний вплив бур'янів на кукурудзу?
Для початку, варто відзначити, що вказана культура є досить слабкою і неконкурентоспроможною рослиною у порівнянні із бур'янами, особливо на ранніх етапах свого розвитку. Окрім того, у різних регіонах нашої країни існує понад 200 різновидів смітних рослин, які несуть шкоду посівам кукурудзи. Отже, чим небезпечний бур'ян?
- Через небажану рослинність продуктивність кукурудзи падає на 35-50%, а при сильній забур'яненості – до 90%. Звичайно, за таких умов мова про урожай і прибуток підприємства йти не може.
- Небажана рослинність – це прямий конкурент культурі за цінні життєві ресурси: ґрунтову вологу, макро- та мікроелементи, поживні речовини, сонячне світло та тепло.
- Бур'яни у більшості випадків сприяють розмноженню шкідливих комах, гризунів, кліщів, а також грибкових захворювань, які теж несуть величезну небезпеку для посівів кукурудзи.
- Окрім втрати урожаю, небажана рослинність негативно впливає і на якість зерна, яке втрачає цукристість, крохмаль та вітаміни. Та й загалом виростає дрібнішим, ніж повинно.
Як вирішити проблему із бур'янами?
На сьогоднішній день існує цілий комплекс агрономічно-господарських заходів захисту посівів кукурудзи від смітних рослин. Проте, найбільш дієвим та ефективним є хімічний захист даної культури. Що мається на увазі? Відповідь проста: гербіциди для кукурудзи. Вказані препарати – це сучасне, цілком безпечне рішення, яке швидко вирішить проблему із бур'янами та забезпечить високий майбутній урожай. Різні за способом використання, за характером впливу, за термінами застосування (і за багатьма іншими параметрами) – ці засоби стануть запорукою успіху у справі вирощування цінної технічної культури. До речі, на території України дозволено використання понад 130 найменувань гербіцидів для кукурудзи.