З настанням холодної пори року актуалізуються питання пов’язані з опаленням. Для того щоб комфортно було взимку необхідно підготуватись заздалегідь та перевірити чи відповідають своїм функціям радіатори. Якщо вони застаріли чи мають зношений вигляд їх необхідно обов’язково заміни.

Серед найпоширеніших варіантів - алюмінієві, сталеві, чавунні радіатори. Кожен має свої переваги та недоліки, які важливо визначити перед покупкою. В цьому матеріалі ми детально ознайомимось з з цими моделями.

Алюмінієві, сталеві, чавунні радіатори - переваги і недоліки

1.      Алюмінієві радіатори.

Алюмінієві радіатори мають модульну конструкцію. Це полегшує вибір правильної потужності обігріву для кожного приміщення. Якщо навіть після установки радіатора потужність виявиться занадто великою або занадто малою, можна додати або відняти секції. При виборі сталевого пластинчастого або чавунного радіатора такої можливості немає.

Перераховуючи переваги алюмінієвого радіатора, варто розглянути всі аспекти не тільки зовнішнього вигляду, але і функціональності. Алюмінієві радіатори відомі тим, що:

  • швидко нагрівають приміщення;
  • легкі;
  • не схильні до корозії;
  • їх легко встановити;
  • надають приміщенню легкість і сучасний вигляд;
  • віддають тепло в основному шляхом конвекції;
  • ними легко керувати.

Кожна з цих функцій більш корисна за певних обставин. Разом, однак, вони створюють деякі універсальні та корисні властивості, які утворюють узгоджене ціле.

Істотним недоліком алюмінієвих радіаторів є виникнення електрокорозії, яка з'являється на стику алюмінієвих і мідних труб установки. Для зменшення цього явища використовують тефлонові стрічки або спеціальні ізолятори. Найвигідніше монтувати його на пластикові або сталеві установки.

2.      Чавунні радіатори.

Вони є ідеальним вибором для будинків, де встановлені котли центрального опалення горить твердим паливом. Відсутність безперервного постачання гарячої води не дорівнює охолодженню приміщень.

Однак через повільне нагрівання та охолодження таких радіаторів вони не підходять для монтажу терморегуляторів. Регулювання регулятора не дає миттєвого результату. Іншим недоліком є ​​ризик пошкодження компонентів автоматики забрудненнями у воді. Перевагою чавунних радіаторів є висока стійкість до пошкоджень, а також до змінного тиску води. Їх також можна поєднувати з інсталяціями будь-якого типу.

3.      Сталеві радіатори.

Доволі популярна модель, яка функціональна та доступна. Такі радіатори демонструють низьку стійкість до корозії, що робить їх непридатними для відкритих систем, однак вони економічні. Вони швидко нагріваються і добре працюють з термостатами. Вони також не накопичують домішки, тому не вимагають використання проблемних фільтрів.