ОСББ – це об’єднання, яке створюють мешканці багатоквартирного будинку та самостійно управляють спільною власністю. Як показує практика, це набагато ефективніше, аніж залишитись на балансі комунальних служб. У будинках, в яких є ОСББ, швидше та якісніше робиться ремонт сходів і парадних, працюють ліфти і вчасно міняють освітлення. А все тому, що люди контролюють кошти. Коротко розглянемо основні моменти, які характеризують створення і діяльність ОСББ.
Діяльність ОСББ: мета і напрямки
Основні напрямки діяльності ОСББ включають:
- Утримання будинку і прибудинкової території – прибирання, вивіз мусора, заміна лампочок тощо;
- Ремонт сходів, парадних, інших місць спільного користування;
- Забезпечення прав мешканців багатоквартирного будинку отримувати комунальні послуги високої якості за прийнятною ціною;
- Представлення інтересів громади при отриманні грантів та проведення енергоефективних реформ (утеплення будинку, заміна старих труб, встановлення сонячних панелей тощо).
Якщо ж говорити простою мовою, ОСББ заміняє традиційний ЖЕК. Різниця у тому, що члени та керівництво ОСББ – це мешканці саме цього ЖК, багатоквартирного будинку, тобто вони напряму зацікавлені у результаті роботи. А тому більше зусиль прикладають для отримання якнайкращих послуг та можливості економії та комунальних послугах.
Як створити ОСББ?
Процедура створення ОСББ детально розписана на сайті https://osbb-ok.org.ua/. Коротко зупинимось лише на головних моментах. Процес повністю базується на українському законодавстві, яке було створено в останні 8 років. Створення може відбуватись на основі об’єднання мешканці багатоквартирного будинку або шляхом реорганізації ЖБК. Спочатку формується ініціативна група, яка займатиметься усіма організаційними та бюрократичними процедурами. Вона підготує проведення установчих зборів – за створення ОСББ має проголосувати проста більшість власників квартир. Після зборів готуються установчі документи і реєструється організація. Також потрібно обрати голову правління.
Загалом, створити ОСББ нескладно. У процедурі, яка детально прописана у законодавстві, можуть розібратись люди, далекі від юриспруденції та державного управління. Головне – мати мотивацію змінювати на краще побут навколо себе та розуміти логіку управління змінами.
Почніть створення ОСББ в Україні вже сьогодні!