У сучасних реаліях складно уявити життя без електрики. Але, на жаль, незважаючи на повсюдну електрифікацію, може відбуватися періодичне відключення централізованого енергопостачання. Наявність електрогенератора допоможе у вирішенні цієї проблеми.

Найкращим варіантом для приватних будинків та невеликих об'єктів стане придбання дизельних генераторів. Останнім часом модельний ряд даних пристроїв стрімко зріс. Через що можуть виникати труднощі у процесі вибору. Виходячи з цього, щоб придбати це обладнання важливо врахувати безліч нюансів.

Які існують види дизельних генераторів?

На сучасному ринку представлено великий асортимент дизельних генераторів. Тому, щоб придбати необхідний пристрій, важливо розглянути всі існуючі варіанти. Дизельний генератор, враховуючи призначення, може бути:

  • стаціонарним;

  • портативним.

Перший варіант призначений для використання у промислових цілях. Він має досить великі габарити та відрізняється ускладненою конструкцією. Портативні пристрої використовуються з побутовою метою і часто оснащені двигуном з повітряним охолодженням.

Генератори також можуть відрізнятися за способом виконання:

  • у шумо захисному кожусі (з функцією поглинання шуму);

  • відкритого типу (для встановлення у приміщеннях);

  • мобільні (у фургоні чи шасі);

  • у контейнері (для застосування у складних кліматичних умовах).

Купити дизельний генератор можна і з різним видом запуску. У продажу можна знайти обладнання наступних видів:

  • Ручні. Запуск відбувається з допомогою ручного стартера. Найчастіше цей тип зустрічається в установках невеликих розмірів.

  • Електростартер. Запуск здійснюється після повороту ключа запалювання.

  • Автозапуск. Генератор цього типу включається в автоматичному режимі при зникненні струму.

Охолодження дизельних станцій може бути рідинним або повітряним. У першому варіанті механізмом циркулює охолоджуюча рідина. Даний спосіб дозволяє утримати теплобаланс набагато краще, ніж повітряний тип.

Як правильно підібрати потужність?

До вибору потужності дизельного генератора потрібно підходити відповідально. Адже якщо зробити неправильний вибір, то в майбутньому це може призвести до низки проблем. Якщо було ухвалено рішення купити дизельний генератор, необхідно правильно розрахувати показник потужності. Зробити це можна так:

  • визначити характер споживаної енергії;

  • розрахувати потужність кожного споживача;

  • врахувати пускові струми, підсумуючи загальну потужність додати 20-30% прозапас.

Генератор на дизельному паливі від 2 до 200 кВт здатний з легкістю забезпечити енергією багатоквартирний будинок, промисловий об'єкт та будівництво. Для заміського будинку або невеликого об'єкта ідеальним варіантом стане пристрій потужністю від 4 до 15 кВт. Дане обладнання відрізняється мобільністю і часто оснащене високо спритними моторами з повітряним охолодженням.

Система АВР

При виникненні перебоїв в основній електромережі може виникнути необхідність автоматизації процесу підключення до резервного джерела живлення. З метою вирішення подібної проблеми було розроблено автоматичну систему підключення резерву (ABP). З її допомогою забезпечується базовий набір функцій, які необхідні автоматичного запуску агрегату. Серед яких:

  • контроль існуючих параметрів зовнішньої мережі (при зникненні напруги);

  • перемикання всього обсягу навантаження із зовнішньої мережі на генератор;

  • здійснення прогрівання дизельного генератора до необхідного температурного режиму після запуску;

  • зупинення електрогенератора при відновленні роботи основної мережі.

Питання правильності вибору обладнання та компонування АВР не є простим. Набір функцій АВР може значно відрізнятися в різних пристроях, і тому варіюється вартість всієї системи. При цьому вартість може відрізнятися в кілька разів для різних систем залежно від потужності контролера, ступеня захисту, а також додаткових можливостей.

Розташування генератора

Дизельний генератор рекомендується встановлювати на твердій та рівній поверхні. В ідеалі – це лита бетонна база. Але в деяких випадках обладнання може бути встановлене і на інші поверхні. Наприклад, якщо не вдалося знайти стійку поверхню, то генератор можна встановити на причіп.

Варто врахувати, що це обладнання потребує багато повітря. Тому пристрій розміщують там, де він зможе вільно споживати потрібну кількість холодного повітря.

Деякі генератори з наявністю кожуха шумопоглинаючого мають вентиляційні отвори для випуску повітря не тільки з боку панелі управління. Вони можуть бути і з боків. Не варто їх закривати.

Куди звернутися по допомогу?

Незважаючи на суб'єктивність відгуків деякі параметри дизельного генератора досить важко оцінити цифрами. Тому у питанні виробника досвід інших покупців допоможе зробити правильний вибір, а консультація фахівців дасть можливість підібрати пристрій з урахуванням технічних особливостей.

Якщо ви хочете придбати дизельний електрогенератор, найкращим рішенням буде звернутися за допомогою до офіційного дилера. Співробітники компанії «ТД Укрсервіс» готові надати необхідні консультації та допомогти вибрати обладнання з конкретними функціями та характеристиками.