Облаштування горища складно собі уявити без надійних та міцних сходів. А оскільки через особливості конструкції така драбина має не зовсім класичне уявлення про цей предмет (наприклад, вона може складатися і ховатися в отворі під стелею, проте за необхідності її можна легко розкласти), то варто дізнатися цікаві нюанси про сходи на горище. https://bukwood.ua/ пропонує зосередитися на правильності замірів всіх необхідних параметрів для того, щоб обрана модель якомога точніше підійшла для конкретного приміщення.

Важливі параметри

Напевне, найважливішим показником під час вибору горищних сходів, є висота. Але яка саме: приміщення чи безпосередньо сходового полотна? Тут варто зазначити, що не слід плутати ці два показники, адже вони мають суттєву різницю, яка полягає в тому, що безпосередньо довжина драбини є більшою, ніж висота приміщення. Причина цього проста: для формування правильного кута нахилу та розміщення кожної сходинки чітко в горизонтальному положенні горищним сходам у розкладеному стані потрібна більша довжина, ніж для розміщення прямої вертикальної драбини.

Щоб складні горищні сходи - https://bukwood.ua/cherdachnye-lestnitsy/ - можна було без проблем змонтувати в приміщенні, необхідно дати правильну оцінку наступним показникам:

  • визначити відстань від стелі до підлоги там, де планується встановлення сходів;
  • уважно роздивіться навкруги – в приміщенні має бути достатньо місця для того, щоб сходи можна було без перешкод розкласти і їхній нижній край спирався на підлогу на достатній відстані від краю отвору люка;
  • розрахувати орієнтовне навантаження на сходи – зазвичай стандартні показники зазначаються в межах 150-160 кг. Якщо ж передбачається більше навантаження, тоді слід звернути увагу на більш міцні конструкції, наприклад, з металу.

Якщо на етапі вибору сходів на горище приділити достатньо уваги цим простим параметрам, це дозволить більш точно та ретельно підібрати ідеальну драбину.

Як на горищні сходи впливає висота стелі

Окремо слід розглянути питання, пов’язане з висотою стелі, оскільки це є відправною точкою для вибору драбини. Сходи на горище традиційно виготовляються для приміщень з висотою 280-290 см. Проте насправді ці показники зустрічаються далеко не у всіх будинках. Тож, якщо висота стелі в кімнаті перевищує три метри, в такому випадку варто одразу розглядати більш габаритні, проте надійніші, драбини з чотирма секціями, замість трьох в класичних моделях. Для металевих варіантів, які мають ножицевий механізм розкладання, можна замовити одну або дві додаткові секції.

У разі, колі висота стелі складає 255-270 см, то тут є два варіанти:

  • якщо висота приміщення менша за 10 см від стандартних розмірів драбин, то це не буде проблемою і сходи можна змонтувати без перешкод;
  • якщо різниця більш суттєва, то потрібно буде підрізати край нижньої секції так, щоб драбина отримала необхідний кут нахилу.

Тепер, маючи корисну інформацію щодо горищних сходів, вибрати драбину буде простіше.