Перші контактні лінзи з'явилися ще 1889 року. Їхній творець — німецький офтальмолог Август Мюллер — використовував для виробництва тонке скло, що було не надто зручно та травмонебезпечно. До того ж лінзи фіксувалися на всій поверхні ока, що також не сподобалося потенційним споживачам. У 30-х роках ХХ століття на зміну склу прийшли легкі полімери, в 1947 Кевін Туохі нарешті розробив лінзи, які одягалися на рогівку. Ще один важливий етап в історії контактних лінз – винахід у 1960 році гнучкого пластику. А в 1986 році в США вперше були створені м'які повітропроникні лінзи.
З цього часу виробники контактних лінз постійно покращують їх властивості, застосовуючи нові матеріали та технології, а ціна контактних лінз стає дедалі нижчою. Лінзи набирають популярності: у порівнянні з окулярами вони дають своїм власникам більшу мобільність, активність та незалежність.
Від чого залежить вартість контактних лінз
Сьогодні на ринку існує величезний вибір контактних лінз — на будь-який смак, потребу та гаманець. До речі, якщо ще недавно вони були привілеєм людей із високими доходами, то тепер практично кожен може дозволити собі замінити громіздкі та незручні окуляри на лінзи. Широкий ціновий діапазон це цілком дозволяє. Існує кілька параметрів, від яких залежить ціна на контактні лінзи. Знаючи їх, можна легко підібрати собі прийнятний варіант.
Виробник та популярність бренду. Чим він відоміший, тим дорожче його продукція. Контактні лінзи від Johnson & Johnson або Bausch & Lomb, які є піонерами виробництва, звичайно, будуть у рази дорожчими, ніж від маловідомих фірм.
Термін носіння лінз. Чим він менший, тим дорожче лінзи. Найдорожчими є відповідно лінзи одноденного використання. Однак слід враховувати, що більшість лінз тривалого використання потребують спеціальних засобів для зберігання, очищення і т.д. Щоденні лінзи після використання можна просто викинути, не витрачаючи час і гроші на їх додаткову обробку.
Матеріал, з якого виготовлено лінзи. На сьогодні існують гідрогелеві, силікон-гідрогелеві та водоградієнтні лінзи. Останні - найдорожчі, це новітня технологія, що має високу повітропроникність і вміст вологи на поверхні лінзи.
Вид лінзи. Звичайні сферичні контактні лінзи будуть дешевшими, ніж спеціальні торичні або мультифокальні. Це з тим, що виробництво останніх набагато складніше і затратне.
Колір. На сьогоднішній день виробники пропонують кольорові контактні лінзи (як із діоптріями так і без них), що дозволяють миттєво змінити свій образ.