Під впливом різних чинників на тілі можуть виникати такі новоутворення як родимки, бородавки, папіломи. Вони в основному косметичний дискомфорт. Але не варто недооцінювати їхню небезпеку. Розберемося, чому не можна їх залишати та як можна видалити.

Чому з'являються утворення на шкірі

Щільні утворення, що височіють над шкірою, можуть з'являтися у будь-якому віці у жінок та чоловіків. Локалізація на тілі найрізноманітніша – обличчя, руки, шия, тулуб, зона паху, пахв та ін. Часто причиною появи папілом, бородавок є збої в організмі: під дією гормональних сплесків, стресів, запальних захворювань, зниження імунітету відбувається активізація папіломавірусу (ВПЛ), який перебував у сплячому стані.

Зараження ВПЛ відбувається при тісному контакті з вірусом та зниженою бар'єрною функцією шкіри. Підхопити папіломавірус можна у місцях громадського користування, при статевих контактах, за недотримання правил особистої гігієни.

Папіломи розвиваються із плоского чи перехідного епітелію. Вони виглядають як щільні утворення у вигляді сполучного сосочка. Зовнішня поверхня папілом нерівна, колір може змінюватись від білого до темно-коричневого.

Як розпізнати небезпечні родимки

Важливо вчасно досліджувати новоутворення та виключити їхню злоякісність. Звичайні родимки під впливом негативних чинників (наприклад, ультрафіолету) можуть перероджуватися в рак. Ряд особливостей вказує на те, що є ризик онкології:

  • асиметрична форма;
  • нерівні та нечіткі межі;
  • зміна кольору родимки може сигналізувати про переродження;
  • Збільшення освіти;
  • поява скорин, тріщин, випадання волосся дома родимки.

Ці симптоми вказують на погану динаміку та можливе переродження з доброякісної освіти в онкологію. Так, підозріла освіта може виявитися меланомою шкіри (агресивною злоякісною освітою). Тому обов'язково призначаються додаткові дослідження та аналізи (дерматоскопія, біопсія).

Важливо вчасно видалити утворення шкіри, щоб уникнути подальшого переродження.

Видалення новоутворень на шкірі

Своєчасне видалення папілом, родимок, бородавок убереже від випадкового травмування (нігтем, одягом), зупинить розростання вогнища інфекції, позбавить косметичного дефекту.

Видалення утворень може відбуватися різними методами: хірургічним шляхом, кріодеструкцією, електрокоагуляцією та лазером. Останній спосіб - оптимальний за ефективністю та безпекою.

Лазерне видалення утворень має ряд переваг: цілеспрямована дія променя світла на папілому або родимку не торкається сусідніх тканин. За рахунок теплової енергії освіта висихає. Лазер запечатує кровоносні судини, завдяки чому процедура не викликає кровотечі. Також після лазерного видалення шкіра відновлюється без шрамів та рубців. Процедура практично безболісна та добре переноситься пацієнтами різного віку.